„Jednoduše jako Uber.“ Locco nabízí kavárny jako sdílené kanceláře

Sdílená pracovna Locco nabízí veškeré vybavení a klidné prostředí s obsluhou místní kavárny

Sdílená pracovna Locco funguje v prostorách Friends Coffee House

V Praze vznikl nový koncept sdílených kanceláří nazvaný Locco. V oddělených prostorách kavárny Friends Coffee House si zájemci mohou pomocí aplikace rezervovat či pronajmout svůj pracovní stůl nebo zasedací místnost. K dispozici mají přitom kancelářské vybavení, jako je wifi, tiskárna, psací potřeby či sejfy na cennosti.

„Spousta lidí se pohybuje různě po městě a hledají místo, kde mohou flexibilně pracovat, a tak často skončí v kavárně. Problém je, že jejich vybavení nemusí být úplně dokonalé, nevíte, jestli tam funguje internet, a ta kavárna samozřejmě není nadšená, když tam sedíte pět hodin s notebookem a pijete jedno kapučíno. Myšlenka Locco je, že by proti tomu kavárny neměly bojovat, ale měly by poskytnout prostředí a zároveň si za to nechat zaplatit,“ vysvětluje zakladatel Marián Škvarek. I další pobočky tak plánuje otevřít ve společných prostorech kaváren či hotelů, aby měli uživatelé dostupný i běžný servis.

Rezervovat kancelář je přitom možné prostřednictvím mobilní aplikace. V aplikaci z dílny Inventi Labs (předtím Easyscore, které Skvarek zakládal), se uživatelé po příchodu do kanceláře přihlásí pomocí naskenování QR kódu, čímž se jim automaticky začne počítat čas, sazba činí 60 Kč za hodinu. Aplikace umožňuje i předběžné rezervace, zahrnuje ukazatel volných míst či zobrazení hesla na wifi. V budoucnu bude také zobrazovat seznam nejbližších poboček. „Chtěli bychom, aby to v budoucnu bylo tak jednoduché jako Uber - otevřete si někde aplikaci a ve vzdálenosti do deseti minut máte nejbližší Locco,“ říká Škvarek. Locco své uživatele zároveň propojuje i s personálem kavárny, přímo přes aplikaci je tak možné přivolat obsluhu nebo si rovnou objednat. 

Locco má zatím pouze jednu pobočku v kavárně Friends Coffee House

Aplikace nabízí místa a počítá strávený čas

Stůl či celou zasedací místnost je možné si zarezervovat předem na libovolný den i čas

Stůl či celou zasedací místnost je možné si zarezervovat předem na libovolný den i čas