Jelínek odchází z Media Clubu i z Primy

Bývalý šéf nákupního sdružení Petr Jelínek opustí po dvou a půl letech televizi Prima.

Petr Jelínek při prezentaci obchodní politiky v říjnu 2014

Petr Jelínek při prezentaci obchodní politiky v říjnu 2014

Dva měsíce poté, co byl odsunut z pozice ředitele sdružení pro nákup reklamy Media Club, opustí Petr Jelínek televizi Prima. Médiáři to potvrdila mluvčí televize Marie Fianová. „Odchází na vlastní žádost, ke konci května,“ řekla. Jelínek vedl Media Club od loňského září, oficiálně počátkem dubna ho Prima odsunula na pozici, kterou pojmenovala head of new media sale, přičemž řízení Media Clubu převzal Ladislav Dianiška.

Jelínek se v minulosti věnoval hlavně prodeji internetové reklamy jak na Primě, kam přišel v prosinci 2012, tak předtím v časopisové Sanomě nebo v televizi Nova. Loni v Media Clubu dostal na starosti prodej reklamy i v televizi a dalších mediatypech. Prima do svého sdružení zároveň přilákala média vydavatelství Mafra, české jedničky Seznamu i rozhlasové skupiny Radio United.

Krížo z Media Clubu do Mladé fronty

Ján Krížo. Foto: František Gebr, Mladá fronta

Ján Krížo. Foto: František Gebr, Mladá fronta

Jelínek není sám, kdo už nebude pracovat pro Media Club. Z obchodního oddělení Primy odešel i Jan Krížo. Od 4. května pracuje v obchodním týmu časopisové divize vydavatelství Mladá fronta, na pozici senior sales manager. Bude se starat o agenturní prodej.