Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Jen tsunami se nedá zastavit, reaguje pivovarník Bernard billboardy na policejní razii v ČT

„Tsunami bohužel nezastavíš, ale lidské zvůli, ať už se zbraní nebo s tužkou ruce, je třeba se postavit.“

Majitel rodinného pivovaru Stanislav Bernard po krátké době opět glosuje veřejné dění na billboardech, tentokrát vylepí stovky velkoplošných plakátů kvůli „dvojímu bezprecedentnímu zásahu Vojenské policie v České televizi“.

Také v této kampani, další svého druhu z produkce známého pivovarníka, jde podnikateli o „ohrazení se proti diktátu moci“.

„Teď to byla veřejnoprávní televize, ale co když příště vlna úřední zvůle dopadne na někoho, kdo se nemůže jen tak nahlas obrátit na veřejnost, na vládu a prezidenta,“ znepokojuje pivovarníka.

„Tsunami bohužel nezastavíš, ale lidské zvůli, ať už se zbraní nebo s tužkou ruce, je třeba se postavit. Lidi, braňte se!“ dodává Bernard v reakci na přírodní katastrofu v Japonsku.

Naposledy se Bernard vyjádřil ke sporu lékařů s vládou, v polovině února.