V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Jídlov nechává zákazníky „ulovit“ neprodané jídlo levněji

Jídlov dává druhou šanci neprodaným potravinám

Jídlov dává druhou šanci neprodaným potravinám

Aplikace Jídlov od vývojáře Matěje Káni chce zamezit zbytečnému plýtvání potravinami v pekárnách, restauracích a obchodech. Místo toho, aby nevykoupené zboží tyto podniky vyhodily, může z něj připravit balíčky, které prodají skrze aplikaci. Obchodník si v apce nastaví počet balíčků, které z potravin můžu přichystat, a během dne dostává oznámení o nových objednávkách. Ty si zákazníci kupují skrze Jídlov za sníženou cenu. Ve stanovený čas si je pak mohou přijít vyzvednout, obchodníkovi se prokáží dokladem z aplikace. 

Apka tak zpracovává potraviny, které nemohou v prodejnách či restauracích zůstat do dalšího dne, ale na kvalitě přitom netratí. Prodejci navíc mohou v průběhu dne kdykoli počet balíčků měnit, pokud se stane, že jim zbyde míň potravin. Zákazníci navíc nikdy neví, co v balíčku dostanou, jejich náplň určují obchodníci. Jídlov tak sází zčásti na herní prvky, kdy si uživatel vybere některé z políček na mapě a nechá se překvapit tím, co obdrží. Odhadnout obsah mohou pouze podle typu podniku, ve kterém si balíček vyzvedávají.

Jídlov je dostupný zdarma pro Android i iOS, do projektu jsou však zapojené zatím pouze zlínské podniky.

V nabídce jsou restaurace, pekárny i obchody

V nabídce jsou restaurace, pekárny i obchody

Jídlov zatím funguje jen ve Zlíně

Jídlov zatím funguje jen ve Zlíně