Malé televize odcházejí ze sítě 3 kvůli Primě Max

Regionální Jihočeská televize a TV Polar přešly do multiplexu 4, východočeská V1 se stěhuje do „osmičky“. V síti 3 totiž přibude nový kanál Prima Max, zahájí 20. listopadu.

Jihočeská televize a ostravská TV Polar se domluvily na přesunu svého pozemního digitálního vysílání do multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting Radima Pařízka. Informaci Médiáři dnes potvrdil sám Pařízek s tím, že také jedná s východočeskou televizí V1. Ta mezitím na Facebooku uvedla, že od 12. listopadu bude vysílat v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací. Už v neděli 1. listopadu přestal v multiplexu 3 vysílat kanál Sport 5, který zůstane jen v Regionální síti 8.

Všechny tři regionální stanice (Jihočeská televize, TV Polar a V1) dosud vysílají v pozemním digitálním multiplexu 3 firmy Czech Digital Group, kterou provozují České Radiokomunikace, na pozici určené pro regionální televize. Tu však České Radiokomunikace potřebují uvolnit pro Primu Max, chystaný pátý kanál Primy. Ten podle programových plánů televize zahájí vysílání 20. listopadu. Všechny pozice v síti 3 už byly obsazené, České Radiokomunikace proto regionálním stanicím vypověděly smlouvu. „Vysílání kanálu Prima Max poběží ve všech regionech s výjimkou části severní Moravy, kde bude v rámci multiplexu 3 spuštěn začátkem roku 2016,“ upřesnila Prima.

„Dnes bylo spuštěno pilotní vysílání regionálních stanic Jihočeská televize a ostravská TV Polar v multiplexu 4. Jedná se o plnohodnotné vysílání, které se po dobu, kdy budou stanice souběžně vysílat i v jiném v multiplexu, označuje jako pilotní nebo testovací,“ řekl Médiáři Jakub Juhas, technický ředitel multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting.

České Radiokomunikace kromě celoplošných multiplexů provozují už zmíněnou Regionální síť 8, která pokrývá krajská města a jejich okolí. Tato síť disponuje menším pokrytím než celoplošné multiplexy 3 nebo 4, což se odráží v její nižší ceně. Operátor má zřejmě zájem přesunout do ní alespoň některé regionální stanice, neboť začal nově v této síti nabízet možnost vysílat jen v určitých lokalitách, jak to bylo doposud možné pouze u regionální pozice v multiplexu 3.

Prima Max zahájí Vlkem z Wall Street

Prima Max zahájí vysílání Vlkem z Wall Street

Prima Max zahájí vysílání Vlkem z Wall Street

Nová tematická stanice Prima Max, zaměřená převážně na filmy, odstartuje v pátek 20. listopadu přesně ve 20.11. Vysílání zahájí americkým filmem Vlk z Wall StreetLeonardem diCaprio v roli kontroverzního investora Jordana Belforta. Následovat bude western s Clintem Eastwoodem Hodný, zlý a ošklivý ve 23.05.

Jak na nedávné tiskové konferenci uvedl šéf Primy Marek Singer, Prima Max chce cílit především na rodiny s dětmi s aktivním životním stylem.

Víkendový dopolední program televize tak bude zaměřen především na dětské diváky. Podle programových plánů televize nabídne kreslený seriál Friends a animované filmy Toy Story: Příběh hraček 1 a 2, Hledá se Nemo a Kung fu Panda.  

V sobotním odpoledni se v programu objeví třeba komedie Žhavé výstřely, v prime time ve 20.15 pak snímek Total Recall a po něm znovu Vlk z Wall Street. V neděli v hlavním vysílacím čase poběží film DuchPatrickem Swayzey a Demi Moore.

Z prvních programových plánů je tak zřejmé, že stanice Prima Max nebude výrazně stavět na premiérách a novinkách, ale bude využívat svoji knihovnu titulů, k nimž už má zakoupená práva. V programu se mají také objevit pořady o vaření, detektivky či reprízy vlastní tvorby, například formáty Očima Josefa Klímy a Show Jana Krause.