Jiří „JR“ Rýdl: Nejlepší virál? Když přijela zásahovka!

Petr Laštovka zpovídá digilidi –⁠ lidi, kteří udělali český internet českým internetem.

Vůbec prvním digičlověkem v kronice DigilidíLaštovky na drátě byl Jiří Rýdl vulgo JR. S Petrem Laštovkou je pojí dlouholeté přátelství. Rýdl zaryje do svých pamětí a vytáhne na světlo světa své vzpomínky na život v báječné Vídni v dobách ČSSR, stejně tak si vybavuje, jak se kvůli práci přestěhoval do Brna (dokonce na několik let). A taky si vzpomene, jak dobýval českou marketingovou scénu dokonalým virálem, jak sám popisuje jednoduchou odpovědí: „Nejlepší virál? Když přijela zásahovka!“ Proč přijela, a proč vůbec takové dobrodružství? Tak snad abyste si to poslechli.

Digilidi s Laštovkou na drátě

Petr Laštovka zažil vzestupy i pády českého internetu. Za některé byl dokonce osobně zodpovědný. Miloš Čermák o něm říká, že to byl expert na „digitál“, a on teda asi jo, před dvaceti lety. Byl to Laštovka, kdo na začátku století přesvědčil tehdejší analogovou televizi Prima, aby měla svůj digitální otisk, a nejenže klepal na základní kámen, ale i následně stavěl portál iPrima.cz. Byl to Laštovka, kdo se stal kinder-manažerem nejprve ve společnosti Eurotel Praha, ze které vznikla Telefónica O2, když tam měl na starosti třeba weby pro mladé, nebo marketingovou komunikaci dalších projektů. Byl to Laštovka, kdo se z klientské strany stal agenturníkem, aby hnízdil v největších síťovkách, jako je Havas a Ogilvy, ale taky držel prst na tepu strategie komunikace klientů nejstarší české agentury Comtech Can. Digitálem je nevyléčitelně nakažený, říká o sobě ten Laštovka.

Několik let předsedal digitálním agenturám při Asociaci komunikačních agentur a spolu s šéfredaktorem Médiáře Ondřejem Austem pořádal pravidelná osobní setkávání v pražské kavárně kina Ponrepo.

A aby to nebylo diváctvu líto, rozhodl se setkávání s lidmi od „digitálu“ přesunout před kameru, kde vzniká kronika takzvaných digilidí. Lidí, kteří udělali český internet českým internetem. Petr Laštovka vás zve k sobě na drát!

Plnotučné epizody jsou pro předplatitele na herohero.co/lastovkanadrate. Tady vždy v sobotu najdete kratší verze, které za to taky stojí.

Sdílejte