Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Jírů opouští místo ředitele Young & Rubicam

Svatopluk Jírů si uleví u nového byznysu. V čele ho nahradí Petr Havlíček a Tomáš Dvořák.

Svatopluk Jírů

Svatopluk Jírů

Výkonný ředitel skupiny Young & Rubicam v Česku Svatopluk Jírů svou pozici opouští. V agentuře ale bude dál působit jako new business director. Jeho dosavadní pravomoci a povinnosti převzali chief executive officer Young & Rubicam pro střední a východní Evropu Petr Havlíček a dosavadní zástupce výkonného ředitele Young & Rubicam v Česku Tomáš Dvořák.

„Chtěl jsem po letech v čele skupiny trochu zvolnit a hlavně si uvolnit ruce na rozvoj nových obchodních příležitostí,“ prohlásil Jírů. V reklamě začal pracovat v roce 1994, kdy nastoupil do Mark/BBDO. Po necelých pěti letech přestoupil do Young & Rubicam, kde zastával nejdřív funkci account directora a od roku 2012 byl výkonným ředitelem celé skupiny.

Pražská agentura Young & Rubicam byla v posledních letech opakovaně úspěšná na mezinárodním reklamním festivalu Cannes Lions, kde začala získávat ceny poté, co se jejího kreativního řízení ujal Jaime Mandelbaum. Ten se stal později kreativním ředitelem Young & Rubicam pro střední a východní Evropu a loni dokonce hlavním kreativním ředitelem, s odpovědností za kreativní tvorbu napříč kontinentální Evropou, tedy mimo Británii.