V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Jízdní kola se v Centru Chodov odkládají do boxů

Nové Bike Safe Boxy v Centru Chodov

Nové Bike Safe Boxy v Centru Chodov

Nové Bike Safe Boxy v Centru Chodov

Nové Bike Safe Boxy v Centru Chodov

Nové Bike Safe Boxy v Centru Chodov

Nové Bike Safe Boxy v Centru Chodov

Centrum Chodov zprovoznilo dva speciální boxy, do kterých si mohou zákazníci uschovat kola nebo kočárky. Nový box, poháněný solární energií, je vyrobený z recyklovatelných materiálů a plastů a nachází se u vstupu C do Centra Chodov. Druhý bezpečnostní box je umístěný v garážích Chodova a disponuje zásuvkou 230 V pro dobíjení elektrokol. Za uskladnění kola zaplatí zákazníci 5 Kč za hodinu. Jedna sestava boxů má kapacitu 8 kol, každý box je vybaven USB zásuvkou na dobíjení mobilních zařízení.

Bike Safe Boxy se uzavírají magnetickým zámkem a ovládají se pomocí elektronického samoobslužného systému umístěného ve středovém boxu. Terminál obsahuje dotykový panel s numerickými tlačítky pro zadání číselného pinu k uzamknutí a čtečky pro kódovou identifikaci. Ta může být provedena prostřednictvím bezkontaktní platební karty, věrnostní karty Centra Chodov nebo mobilním telefonem s NFC systémem. K uhrazení poplatku budou zákazníci potřebovat hotovost. Za první 3 hodiny zaplatí 5 Kč za hodinu, ponechají-li v boxu kolo déle (do 12 hodinové doby), bude jim účtován 30 Kč za každou započatou hodinu.

Společnost Unibail Rodamco, která Centrum Chodov provozuje, plánuje rozšíření boxů i do dalších měst. V Česku vlastní kromě Chodova ještě Centrum Černý Most. Několik obchodních center patří společnosti v Polsku, na Slovensku, ve Francii, v Holandsku, v Německu, v Rakousku nebo třeba ve Španělsku. Celkem portfolio společnosti čítá 71 obchodních center v Evropě.