Jizerská 50 nabízí ve vlastní aplikaci fotky přímo z trati i taxi zdarma

Richard Valoušek a Jiří Materna představili Jizerskou 50 v příhodném úboru

Richard Valoušek a Jiří Materna představili Jizerskou 50 v příhodném úboru

Tradiční lyžařský závod Jizerská 50 má svou vlastní aplikaci. V ní si mohou účastníci závodu prohlédnout mapu trati, zajistit mazání lyží nebo třeba objednat taxi zdarma. Aplikaci pro Android a iOS představili Richard Valoušek z agentury Raul a Jiří Materna z CGI na 30. soutěžní přehlídce mobilních aplikací AppParade.

„Jizerská 50 je tradice, ale v moderním kabátě. Chtěli jsme ji převést do aplikace, aby ji měl každý v kapse,“ vysvětlil Valoušek. „Problém byl, že nám tam běhají tisíce lidí, a ti se během závodu nemůžou dostat na web, protože je přetížený,“ odůvodnil vznik aplikace. Novinkou je také možnost stáhnout si zdarma své vlastní fotky přímo ze závodu. Jizerskou 50 si během tří týdnů stáhlo skoro 4.000 uživatelů (z toho přes 2.400 na Androidu, na 1.500 na iOS). „Vzhledem k tomu, že závodu se letos účastnilo 7.289 lidí, dá se tak říct, že každý druhý závodník ji na závodě využíval,“ uvádějí tvůrci.

Aplikace, kterou spolufinancovala společnost Volkswagen Užitkové vozy, bude postupně aktualizována pro 51. ročník závodu.