Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Jižní Morava chystá tříletou kampaň pro investory

Sdružení na podporu podnikatelských aktivit připravuje zakázku za desítky milionů.

Brno fandí start-upům, pro jejichž podporu vznikl v tomto městě mimo jiné Podnikatelský inkubátor. Začínající podnikatele má přilákat i kampaň

Brno fandí start-upům, pro jejichž podporu vznikl v tomto městě mimo jiné Podnikatelský inkubátor. Začínající podnikatele má přilákat i kampaň

Moravské zájmové sdružení JIC, které společně vytvořily Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a brněnské vysoké školy, vypsalo veřejnou zakázku na tříletou marketingovou kampaň, která by podpořila příchod domácích i zahraničních talentů a investorů do Jihomoravského kraje. Předpokládaný objem spolupráce se pohybuje v řádu desítek milionů korun. Rámcová smlouva by měla být uzavřena s jedním dodavatelem. Médiáři to potvrdila mluvčí JIC Martina Pelcová.

Zakázka zahrnuje tvorbu komunikačních a kreativních strategií i jejich realizaci v rámci tříleté integrované marketingové komunikace. „Hlavní potřebou zadavatele je zvýšení povědomí o Jihomoravském kraji jako atraktivním prostoru znalostní ekonomiky v Česku i v zahraničí a zvýšení počtu přicházejících talentů a investorů,“ píše se v zadání veřejné zakázky.

Financování zakázky bude podle Pelcové vícezdrojové a budou se na něm podílet jak prostředky z veřejné správy (od Jihomoravského kraje, od Statutárního města Brno), tak soukromé prostředky od významných firem z regionu a prostředky ze strukturálních fondů Evropské unie. Výše rozpočtu i poměr financování zmíněnými stranami se podle mluvčí ještě schvalují.

Členy sdružení JIC jsou Jihomoravský kraj, Statutární město Brno, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita Brno, Masarykova Univerzita v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno. Sdružení vzniklo kvůli správě brněnských podnikatelských inkubátorů a kvůli podpoře a vyhledávání nových podnikatelských aktivit v jihomoravském regionu.