Slovenská Joj spustí v Česku televizi Joj Family

Slovenská stanice tu má zpočátku zaujmout novou řadou show Česko Slovensko má talent.

Propagační materiál slovenské stanice určené pro Česko

Propagační materiál slovenské stanice určené pro Česko

Mediální dům Joj Media House, která hlavně provozuje slovenskou televizi Joj, získala pro Česko licenci na vysílání programu Joj Family, a to terestricky, kabelem i satelitem. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ji udělila tento týden. Joj Media House ji drží prostřednictvím české firma Magical Roof, dcery Slovenské produkčné.

Stanice odstartuje v září, vysílat bude v multiplexu 4 firmy Digital Broadcasting Radima Pařízka, také v kabelových, satelitních a internetových sítích, konkrétně u operátorů Skylink, UPC, O2, Nej TV, Smart Comp či Telly. Příjem je bezplatný. Hlavním lákadlem v programu má být premiérová, šestá řada show Česko Slovensko má talent, jež začíná v neděli 4. září. Poprvé tuto show nebude v Česku vysílat televize Prima, ale právě Joj Family.

Nová stanice má přitom podle licence vysílat nonstop celý den, ve slovenštině. Provozovatel ji představuje jako plnoformátovou, multižánrovou, rodinnou televizi, která bude vysílat „to nejlepší z programové struktury TV Joj“. A slibuje též pořady dabované do češtiny či přímo v češtině natáčené. „Obsah vysílací struktury bude ve velké míře shodný se slovenskou televizí Joj, včetně zpravodajských pořadů ve večerním prime time, konkrétně Krimi a Noviny,“ uvádí provozovatel.

Co bude vysílat Joj Family

  • scripted reality Soudní síň, natáčená speciálně pro Joj Family v českém jazyce a s českými protagonisty
  • slovenské seriály předabované do češtiny: Naši, Dr. DokonalýDoktorka Ema
  • seriály a sitcomy ve slovenštině: Zoo, Kdyby bylo kdybyHoď svištěm, Svět podle EvelynDvojčata
  • novinky chystané na TV Joj: seriály Za sklem, Pravá tvářHotel

Zdroj: Joj Group

Prakticky tak jde o tentýž model, jaký na Slovensku uplatňuje tuzemské televize Nova a který tam chystá Prima, totiž výběr toho, co práva umožňují vysílat v zahraničí, převážně z vlastní tvorby. Založili proto pro Slovensko stanice Nova International, respektive Prima International. Ruku v ruce s tím jde snaha vymýtit na Slovensku šíření vysílání určeného pro Česko. Naopak v Česku se už do toho pustila sestra Novy, slovenská Markíza, uvedla tu program Markíza International.

„Joj Group, obdobně jako ostatní slovenské a české televizní skupiny, reaguje na aktuální snahy o zrušení nelegálního šíření televizí na našem i českém území a vyjednává s operátory o vypnutí TV Joj v Čechách,“ potvrzuje skupina. „Slovenské komerční televize mají v současnosti na území Česka svého stálého českého diváka, proto se Joj rozhodla nabídnout českému publiku plnohodnotnou alternativu,“ uvádí k Joj Family.

Obchodně bude slovenskou stanici a také její sesterskou Joj Cinema na českém trhu zastupovat Atmedia, distributorem obou kanálů je agentura Axocom. Ta potvrzuje: „Připravovaný nový free-to-air kanál má právně vypořádána veškerá vysílací práva pro Česko a reaguje tak na vzniklý precedens vytvořený konkurenční mediální skupinou, která prosadila na území Česka dílčí zákaz vysílání svých free-to-air slovenských programů.“