Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

K 60 letům Svobodné Evropy rozhlas připravil webový speciál i publikaci

První tóny Rádia Svobodná Evropa zazněly v éteru v květnu 1951, dneškem začaly rozsáhlé oslavy šedesáti let stanice. Český rozhlas, svým způsobem následovník „Svobodky“, spustil internetový speciál, jako součást oslavného i obsahového projektu nazvaného „Svobodně!“.

Pořady a nahrávky týkající se či pocházející z vysílání Svobodné Evropy se budou v následujících měsících prolínat vysíláním stanic Českého rozhlasu [podrobný rozpis programů].

Oslavy vyvrcholí začátkem května, kdy ve společnosti Radioservis vyjde publikace o Svobodné Evropě, včetně CD s nejdůležitějšími nahrávkami československého vysílání. Editorem publikace je Marek Junek, hlavním autorem Prokop Tomek.

Pátého května pak v Senátu proběhne celodenní konference o historii a významu stanice.