Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

K ciderům F. H. Prager přibyla nealkoholická piva Illegal Brewery

Nová nealkoholická piva IPA, ALE a Staut

Nová nealkoholická piva Illegal Brewery

Nová nealkoholická piva IPA, ALE a Staut

Nová nealkoholická piva Illegal Brewery

Cyril Holub a Ondřej Frunc, majitelé značky ciderů F. H. Prager, na trh uvádějí nealkoholickou variantu svých chmelených piv typu Ale, IPA a Stout. Novou značku piva bez alkoholu pojmenovali Illegal Brewery, do budoucna v jejím rámci chtějí prorazit i s colou a tonikem. Ve velkoobchodní síti mají nealkoholická piva o objemu 0,33 litru stát 22 Kč, v maloobchodní 29 Kč. Způsob distribuce zatím prý není zcela určen, určitě se ale v Praze pivo objeví ve stejné síti, kde se prodávají cidery F. H. Prager

Značky Illegal Brewery a F. H. Prager mají fungovat odděleně. „Vnímáme pivo, colu a tonik jako modernější produkty, než jsou naše mošty a cidery,“ vysvětlují. Rozdílnost značek má reflektovat vzhled lahví a etiket. Nová značka Illegal Brewery má lahev z černého skla, proti tomu lahve F. H. Prager jsou z čirého skla. Etiketu má Illegal Brewery z dílny grafického designéra a také rappera Martina Hůly, známého pod pseudonymem Martin Tvrdý.

Na českém trhu existují desítky nealkoholických piv, nicméně Fruns s Holubem kritizují jejich kvalitu. „Je tu pár zavedených značek nealko piv, ale dle mne se to skoro nedá pít,“ říká Ondřej Frunc. Podle něj a Holuba se jejich piva naopak vyznačují výrazným aroma a chmelenou chutí, na kterou chtějí v nealko verzi navázat. „Děláme úplně jiná, řemeslná piva ve velmi malém nákladu. Takové typy piv nenajdete v nealko variantě na našem trhu, možná ani na světě,“ věří si Frunc.

Část peněz z prodejů nové nealkoholické značky plánuje značka Illegal Brewery věnovat na podporu nadacím a neziskovým organizacím. „Každý měsíc chceme část obratu darovat na nějaký zajímavý projekt, který bude mít sociální, komunitní charakter. Rádi bychom do výběru projektu zapojili komunitu lidí, kteří si budou nealko pivo kupovat, aby i oni měli šanci ovlivnit, kam peníze poputují,“ předestřel Frunc.