V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

K Mňam a Mňau přibude zpravodajský kanál Z24

Chystaná stanice má startovat na podzim, šetřit náklady chce kompletně živým programem.

Ještě před půl rokem byla firma CE Media kvůli ekonomicky neúspěšné Show Leoše Mareše na zavření, teď naopak chystá další náročný projekt. K televizím o vaření Mňam TV a o zvířatech Mňau TV by ještě letos měl přibýt zpravodajský kanál Zprávy24, respektive zkráceně Z24. „Půjde o kompletně živé vysílání,“ řekl Médiáři generální ředitel CE Media Pál Milkovics.

Logo chystaného zpravodajského kanálu Z24

Logo chystaného zpravodajského kanálu Z24

„Být živě v televizi je dnes levné, nepotřebujete satelity, můžete vysílat v HD odkudkoli,“ črtá. Chce zapojit i novináře s vlastní videotechnikou, ale i miništáby na motocyklech. Klíčová proto bude dohoda s obchodním partnerem, který za celou televizí bude stát, o něm však Milkovics zatím nemluví konkrétně. Oznámit jej chce v srpnu, stejně tak jako to, kdo bude v redakčním týmu a kdo ho povede. Z24 by měla fungovat v nové firmě, kterou založí CE Media se zatím nejmenovaným obchodním partnerem.

Určitě teď šéf mediální firmy tvrdí to, že televize vznikne. „Už to není jen plán, je už rozhodnutí,“ prohlásil. Startovat by se podle něj mělo letos na podzim. „Náš cíl je být připraveni do letošních krajských voleb, ideálně odstartovat na konci září,“ říká Milkovics. Právě volby jsou pro novou stanici zajímavá potrava, jako událost, která umožní přenášet řadu výjevů v reálném čase: „A v nejbližších měsících nás v Česku čekají volby troje.“ S živým vysíláním to Z24 plánuje tak, že od šesti ráno do půlnoci bude vysílání opravdu živě, v noci pak budou na programu reprízy.

Zleva Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Iva Pazderková s vedením TV Mňam, šéfem stanice Pál Milkovicsem a výkonným producentem Romanem Buťou

Zleva Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Iva Pazderková s vedením TV Mňam, šéfem stanice Pál Milkovicsem a výkonným producentem Romanem Buťou na tiskové konferenci loni v červnu

CE Media teprve v květnu odvrátila insolvenční řízení, které následovalo po riskantní investici do zmíněné Marešovy show. Tu začala Mňau TV loni na podzim, show se vysílala i na Primě, ale v neatraktivním nočním čase, nutné množství inzerce proto nepřitáhla. „Zasáhlo nás to tvrdě, museli jsme tým zredukovat z dvaceti na tři lidi. Pořád neplaveme v penězích, ale pomalu se zvedáme, zvolna nám narůstá i sledovanost,“ rekapituluje Milkovics. Situace ho donutila sáhnout na peníze z jiného svého byznysu, tvrdí ale, že půjčku si brát nemusel, dluhy platil ze své kapsy a z peněz svých obchodních partnerů.