Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Kadeřávka v představenstvu PNS střídá Rozsypal

Vít Rozsypal

Vít Rozsypal

Novým místopředsedou představenstva První novinové společnosti (PNS) se 1. dubna stal Vít Rozsypal. Nahradil odcházejícího Jindřicha Kadeřávka. Předsedou představenstva zůstává Petr Chvátal, členem Petr Novák. Rozsypal, absolvent Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, byl od roku 2013 členem představenstva České podnikatelské pojišťovny. Pracoval i v Kooperativě a KPMG.

PNS je největším českým distributorem tisku a prostřednictvím dceřiného Mediaservisu největším alternativním poštovním operátorem. Hlavími akcionáři jsou mediální domy Mafra (37,51 %), Vltava Labe Media (35 %) a Czech News Center (27,02 %).