Kalousek dostane pravidelný pořad na Barrandově

Exposlanec Miroslav Kalousek bude diskutovat v čase, kdy chodíval Týden s prezidentem.

Miroslav Kalousek v novém pořadu. Foto: TV Barrandov

Miroslav Kalousek v novém pořadu. Foto: TV Barrandov

Bývalý poslanec, někdejší zakladatel a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek bude mít týdeník ve vysílání televize Barrandov. Ta patří Jaromíru Soukupovi, který s ním povede pravidelné Hovory Kalousek Soukup, jak se nový pořad jmenuje. Vysílat se bude v čase, který byl do loňska vyhrazen Týdnu s prezidentem, Soukupovým rozhovorům s prezidentem Milošem Zemanem.

„Nejraději jsem tady na síti s vámi. Je ale příliš pohodlné zůstávat v jedné názorové bublině. Rád jsem proto přijal výzvu diskutovat v novém pořadu na TV Barrandov každý čtvrtek ve 20.15,“ oznámil Kalousek dnes na Twitteru. Pořad dostal stopáž 35 minut. Dosud se v čase od 20.15 vysílal Týden podle Jaromíra Soukupa, ten se od příštího čtvrtka odsunuje na 20.50.

Vizuál chystaného pořadu Hovory Kalousek Soukup. Foto: TV Barrandov

Vizuál chystaného pořadu Hovory Kalousek Soukup. Foto: TV Barrandov

Studio chystaného pořadu Hovory Kalousek Soukup. Foto: TV Barrandov

Studio chystaného pořadu Hovory Kalousek Soukup. Foto: TV Barrandov

„Exkluzivní rozhovory Jaromíra Soukupa a Miroslava Kalouska na aktuální politická i společenská témata. Dozvíte se kritické názory exministra financí a politického matadora na minulé i současné dění, na vládu i na chování politických stran. Každý díl bude zaměřený na jinou oblast dění, uslyšíte v nich nejen kritiku, ale i konstruktivní návrhy,“ představuje televize svou novinku.

Pořadu Týden s prezidentem byly čtvrteční večery na televizi Barrandov vyhrazeny od března 2017 do poloviny loňského ledna. Pravidelná série rozhovorů s prezidentem Zemanem skončila poté, co mluvčí Hradu Jiří Ovčáček Soukupovi napsal, že pořad vyčerpal svůj potenciál a nemůže přinést nové impulsy.

Miroslav Kalousek se na české politické scéně pohybuje od 90. let minulého století a patří k jejím nejvýraznějším osobnostem. Od ledna 2007 do května 2009 byl ministrem financí ve vládě Mirka Topolánka, stejnou funkci zastával v kabinetu Petra Nečase (oba ODS). V letech 1984 až 2009 byl Kalousek členem strany lidové. Od května 1999 do dubna 2001 byl jejím místopředsedou a od listopadu 2003 do srpna 2006 předsedou. Na vedení strany rezignoval poté, co nevyšel plán na účast KDU-ČSL v menšinové vládě s ČSSD podporované komunisty. V roce 2009 Kalousek z KDU-ČSL vystoupil a spoluzaložil stranu TOP 09. Do podzimu 2015 byl jejím místopředsedou, poté do listopadu 2017 předsedou. Už loni v létě Kalousek oznámil, že v letošních parlamentních volbách nebude kandidovat. V lednu složil poslanecký mandát.

Sdílejte