Kamilu Zlatuškovou v čele festivalu Serial Killer střídá Jiří Müller

Brněnský televizní festival už nepovede jeho zakladatelka. Nový výkonný ředitel přišel z ČT.

Jiří Müller

Jiří Müller

Mezinárodní festival televizní tvorby Serial Killer od nového roku už nepovede jeho zakladatelka Kamila Zlatuškovou. Výkonným ředitelem bude nově Jiří Müller, který dosud působil v České televizi. Zlatušková zůstane jednatelkou pořadatelské společnosti a hlavní tváří festivalu, který bude i nadále reprezentovat v zahraničí. Místo šéfování festivalu chce víc času věnovat Televiznímu institutu, soukromé vysoké škole a centru pro televizní profesionály, který zakládá v Brně

„Vzhledem k rozsáhlosti a náročném vývoji Televizního institutu jsem se rozhodla transformovat a posílit praktické vedení festivalu. S Jiřím Müllerem spolupracuji už mnoho let a vím, že je to ten správný člověk, který je schopný myšlenku a potenciál celé akce – podporu kvalitní televizní tvorby v naší části Evropy – posunout zase o velký kus dál,“ říká zakladatelka přehlídky, jejíž hlavní soutěž je věnovaná seriálům z východní a střední Evropy.

Kamila Zlatušková na zahájení festivalu. Foto: Serial Killer

Kamila Zlatušková na zahájení festivalu v roce 2018. Foto: Serial Killer

Müller od roku 2013 vedl sekretariát tvůrčí skupiny Kamily Zlatuškové v České televizi. Po jejím nuceném odchodu v roce 2016 ve veřejnoprávní instituci zůstal, až dosud zastával tutéž pozici u kreativního producenta Dušana Mulíčka. Mezitím se podílel i na festivalu Serial Killer, kde šéfoval technickému zázemí.

„S festivalem spolupracuji od jeho vzniku, tudíž nenastupuji do rozjetého vlaku, znám dobře i celý tým spolupracovníků, který se podařilo Kamile v uplynulých letech poskládat a sladit a na spolupráci s nimi se velmi těším. Serial Killer si už během prvních ročníků dokázal získat výrazné renomé mezi odbornou veřejností doma i v zahraničí. Rádi bychom ho rozvíjeli a otevírali i všem divákům a fanouškům kvalitní seriálové tvorby,“ říká nový výkonný ředitel Müller.

Serial Killer se letos konal počtvrté. Hlavní cenu dostalo srbské drama Rodina, které na festivalu koupila do svého vysílání České televize. Právě napomáhání akvizicím napříč Evropou je jedním z účelů festivalu, který vždy nabízí i rozsáhlý odborný program. Během něho řečníci letos diskutovali mimo jiné o tom, jak můžou evropské televize konkurovat globálním platformám a kudy jít naproti mladým divákům.

Konkrétněji má na podobu místní tvorby působit Televizní institut, který bude spojovat bakalářské studium a vzdělávání lidí už pracujících ve zdejších televizích. S nimi má instituce úzce spolupracovat, vysvětlovala Zlatušková v zářijovém rozhovoru pro Médiář.

Sdílejte