Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Filmový kanál MGM se mění na AMC

Přejmenovaná stanice startuje na evropském trhu včetně Česka a Slovenska ve středu 5. listopadu.

Zleva Scoot McNairy, Mackenzie Davis a Lee Pace v seriálu Halt and Catch Fire. Foto: James Minchin III/AMC

Zleva Scoot McNairy, Mackenzie Davis a Lee Pace v seriálu Halt and Catch Fire. Zachycuje vzestup počítačové éry na začátku 80. let, kdy nesourodá charakterová trojice – vizionář, inženýr a génius programátorka – riskují své osobní i pracovní životy, aby vyhráli v boji o vytvoření počítače, který změní svět. Foto: James Minchin III/AMC

Na evropském trhu včetně Česka a Slovenska ve středu 5. listopadu startuje placený televizní kanál AMC s filmy a seriály, dosud dostupný jen ve Spojených státech amerických. Na tuzemském trhu nahradí kanál MGM. Rebranding přichází rok poté, co americká AMC Networks koupila od Liberty Global podstatnou část firmy Chellomedia, včetně právě kanálu MGM. AMC bude dál uvádět většinu dosavadních pořadů z produkce MGM, k tomu přijde s vlastními novinkami. Dávat bude také díla studií Paramount a Sony.

Logo kanálu AMC

Logo kanálu AMC

Středoevropská divize AMC dneškem spouští vysílání v dalších 14 zemích, včetně Česka a Slovenska. Stanice AMC tak bude dostupná ve více než 120 zemích po celém světě. Populární je především seriály Mad Men (2007), Breaking Bad (2008), The Walking Dead (2010) nebo The Killing (2011).

Teď v listopadu přichází AMC s premiérou dvou seriálových novinek Halt and Catch Fire (PC Rebelové) a The Divide (Zlom), oba lze v příslušných televizních sítích sledovat jak dabované do češtiny, tak v originálním znění. PC Rebelové půjdou každou středu od 22.00 počínaje 5. listopadem, Zlom každý čtvrtek od 22.00, poprvé 6. listopadu. Středy a čtvrtky mají být vyhrazeny premiérám seriálů i v budoucnu. „Od roku 2015 plánujeme odvysílat seriály pouze pár dní po jejich premiéře ve Spojených státech,“ podotkl šéf středoevropské pobočky AMC Málnay B. Levente.

AMC startoval v roce 1984 jako American Movie Classics, se zaměřením na klasické americké filmy z 50. let. V letech 1996 až 1998 stanice vysílala svůj první seriál Remember WENN o fiktivní rozhlasové stanici z přelomu 30. a 40. let. V roce 2002 kanál zkrátil název na AMC a rozšířil zaměření také právě na seriály. Těm se nyní věnuje ve všední dny. O víkendech pak přináší hlavně filmy - v listopadu to budou Rodinná válka (War at Home), Pověste je výš (Hang ‚em High) či Muž proti muži (Death Rides a Horse). Prvním snímkem bude Eyes Wide Shut Stanleyho Kubricka.

V Česku bude u všech velkých operátorů, tedy hlavně na kabelové UPC, satelitním Skylinku a v televizi přes internetovou přípojku O2 TV. Vysílací práva, která AMC poskytuje, umožňují také sledovat její produkci v online televizních archivech, respektive prostřednictvím přenosných telefonů a tabletů.

NABÍDKA AMC V ČESKU

AMC v Česku nyní čítá 11 televizních stanic ve 4 žánrech.

  • sportovní: Sport1, Sport2, SportM
  • dětské: Minimax, Megamax
  • zábavně-vzdělávací: Spektrum, Spektrum Home, TV Paprika
  • filmové: AMC