Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Kanál O2 TV Fotbal přijde v první půli srpna

Fotbalová odnož stanice O2 Sport přinese českou extraligu, Ligu mistrů i klubové programy.

Rok po startu svého sportovního kanálu O2 Sport spustí operátor O2 svou další stanici, tentokrát zaměřenou na fotbal. Kanál O2 TV Fotbal má odstartovat v první polovině letošního srpna. Bude první ze tří ohlášených odnoží, které se zaměří na jednotlivé sporty. Začátkem ledna 2017 má následovat kanál O2 TV Tenis. Start kanálu O2 TV Hokej závisí na nákupu vysílacích práv.

O2 si už dřív zajistila Ligu mistrů a nyní prodloužila a rozšířila práva na exkluzivní volbu z tuzemské nejvyšší ligy. O2 TV Fotbal tak slibuje dva přímé přenosy z každého kola české nejvyšší fotbalové soutěže - dosud měla jeden - a dále hodinový pořad jako ucelený přehled o všech odehraných zápasech kola, s hosty a s rozbory klíčových událostí.

„Nově připravujeme pro první českou ligu speciální multidimenzionální kanály s živými statistickými informacemi o hráčích a speciálním virtuálním pohledem na utkání,“ přiblížil výkonný ředitel O2 Sport Marek Kindernay. „Nová samostatná liga přinese větší transparentnost a velký důraz na profesionalitu,“ věří ředitel O2 TV David Duroň. „Novinkou budou také videorozhodčí, k čemu chce O2 TV výrazně pomoci svojí technologií.“

Součástí chystaného programu bude od srpna též produkce klubových televizí hlavních evropských týmů, jde konkrétně o Manchester United TV, Arsenal TV, Barca TV a Juventus TV. Televize operátora O2 získala též tříletý kontrakt na přímé přenosy vybraných zápasů ze Španělského, Italského a Francouzského poháru.

O2 Sport dosud vysílala i anglickou Premier League. Od příští sezóny ji tu ovšem tři roky bude exkluzivně vysílat konkurenční platforma, satelitní Digi TV.