Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Kanálům televize Nova klesly za čtvrtletí i pololetí čisté výnosy i provozní zisk

Rodina stanic komerční televize Nova meziročně zhoršila své hospodaření jak za druhý kvartál, tak za první pololetí, a to z pohledu čistých výnosů i provozního zisku OIBDA. Ukazují to finanční výsledky za poslední tři, respektive šest měsíců, které dnes oznámila bermudská Central Media European Enterprises (CME), vlastník Novy.

„Navzdory poklesu reklamních výdajů v prvním pololetí o 7 % zůstaly naše výnosy v konstantních měnách meziročně stejné, a to díky nárůstu v segmentech Media Pro Entertainment a nová média, kde Voyo obsadilo vedoucí pozici v předplacené videoslužbě,“ prohlásil Adrian Sarbu, prezident a generální ředitel CME.

Čisté výnosy v jednotlivých zemích a segmentech

Provozní zisk OIBDA v jednotlivých zemích a segmentech

Výsledky celé CME za 2. kvartál 2012

Výsledky celé CME za 1. pololetí 2012

„Třetího července jsme dokončili transakce s našimi největšími akcionáři, společností Time Warner a Ronaldem Lauderem, díky nimž jsme snížili naše dluhové zatížení o 185 milionů dolarů,“ uvedl též Adrian Sarbu.

Americký mediální koncern Time Warner vlastní v CME už 49,9 % a v souladu s dříve uzavřenou opcí může středoevropský televizní podnik příští rok ovládnout celý.

„Ve druhém pololetí se i nadále zaměříme na snižování zadlužení, udržení našeho prvenství ve sledovanosti i podílu na trhu, rozvíjení nereklamních příjmů a dosažení kladného volného peněžního toku,“ doplnil.