Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Kanály Novy zůstávají dalších pět let v síti Radiokomunikací

Konkurent Radiokomunikací Radim Pařízek k sobě Novu nepřetáhl, v boji o lukrativní kontrakt neuspěl.

Televize Nova rozhodla o klíčové distribuční cestě svého hlavního kanálu a nejsledovanější stanice ze svých tematických. Nova a Nova Cinema mají dalších pět let pozemně vysílat v multiplexu 2 provozovaném Českými Radiokomunikacemi. Firmy se tak dohodly v rámci nového kontraktu.

Nova se tak nepustila do riskantního přesunu Novy Cinema do sítě 4 provozované firmou Digital Broadcasting Radima Pařízka. Nova Cinema na podzim zkušebně v Pařízkově síti vysílala, předtím Pařízek - rovněž zkušebně, tedy nikoli za běžné ceny - šířil Novu ve vysokém rozlišení obrazu (HD) a Nova jednala o novém kontraktu také s ním.

Nakonec zvolila jistotu v podobě sítě 2 - neriskuje tím propad sledovanosti proto, že by diváci museli přelaďovat do sítě s horším pokrytím. „Dvojka“ Radiokomunikací totiž dosáhne k 99,6 % obyvatel Česka, zatímco Pařízkova „čtyřka“ jen k 95,5 %. Multiplex 2 je atraktivnější také proto, že v něm vysílají také Prima a Prima Cool a televize Barrandov.

Součástí nové smlouvy je i infrastrukturní podpora provozu online služeb (tzv. OTT, over-the-top, zjednodušeně řečeno videoslužby šířené prostřednictvím internetu) skupiny Nova. Ta na webu provozuje videotéku Voyo se streamy Nova News či Voyo Cinema, přes internet šíří také svoje televizní kanály Nova Sport, Fanda a Telka.