Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Kancelář Blaník bude mít druhou sérii

Nová série politického sitcomu se má na Streamu vysílat od září.

  • ČTK
  • 21. 07. 2014 13:08
Marek Daniel jako politický lobbista Tonda Blaník. Foto: Seznam.cz

Marek Daniel jako politický lobbista Tonda Blaník. Foto: Seznam.cz

Seriál Kancelář Blaník, který na internetu vysílá televize Stream.cz české internetové jedničky Seznam.cz, se na podzim dočká druhé série. Pokračování politické satiry z prostředí fiktivní lobbistické kanceláře opět připravuje tým v čele s režisérem Markem Najbrtem. Tvůrci to dnes oznámili v tiskové zprávě.

Čtrnáct dílů nedávno skončivší první série zaznamenávalo mezi 100 a 250 tisíci přehrání. „Jsme rádi, že si nás lidé na internetu a sociálních sítích našli a že je náš seriál baví. I když to, co se v něm děje, je spíš k pláči,“ uvedl Najbrt, jehož tým je podepsaný mimo jiné pod celovečerními filmy Mistři, Protektor a Polski film. „Filmový a televizní svět internet pořád tak trochu podceňuje. Pro nás ale znamená živou a svobodnou platformu, která nepodléhá žádné politické cenzuře a poskytuje bezprostřední diváckou odezvu,“ dodal.

Halka Třešňáková v sitcomu Blaník

Halka Třešňáková v sitcomu Blaník

V hlavních rolích Kanceláře Blaník hrají Marek Daniel, Halka Třešňáková a Michal Dalecký. Filmaři se v uplynulých epizodách dotkli mnoha aktuálních politických fenoménů a kauz. V seriálu si samy sebe zahrály některé známé osobnosti jako Sandra Nováková, Ivana Chýlková a Jan Hřebejk.

Nová série se má vysílat od konce září. „Diváci, fanoušci i kamarádi se nás neustále ptají, proč neběží Blaník také na některé z klasických televizí. V tomto ohledu probíhala i nějaká jednání, ale kontroverzní obsah seriálu asi zatím zůstává souzený daleko liberálnějšími prostředí internetu,“ doplnil producent Kanceláře Blaník Milan Kuchynka ze společnosti Negativ.