Pátek jsme strávili na Marketing Festivalu. “Zabíjet značky je dobré,” pravil Mark Ritson.

Kaprain ke kabelovce Nej.cz přikoupil Rio Media

Investiční skupina Kaprain Industrial Holding Karla Pražáka kupuje od fondu Argus Capital poskytovatele rychlého internetu a digitální televize Rio Media. Kaprain už přitom od loňska vlastní kabelovou síť Nej.cz. Oznámil, že čerstvou akvizicí víc než zdvojnásobil počet svých zákazníků a jeho zákazníky tak bude už celkem kolem 215.000 domácností (Rio Media má 110.000 ve víc než 30 městech Nej.cz 105.000). Sítě se spojí.

“Budoucím spojením Nej.cz a Rio Media vznikne na trhu druhý největší poskytovatel služeb kabelové televize,” uvedl Pražák. Vedoucí hráčem na trhu je UPC americké skupiny Liberty Global. Rio Media vznikla v roce 2008 s cílem postupně konsolidovat fragmentovaný trh poskytovatelů internetových služeb v Česku a vytvořit tak pro jejího dalšího majitele platformu pro vstup na tento rostoucí trh.

Pražákův Kaprain, vzniklý v roce 2013, se soustředí na tři oblasti – průmysl, nemovitosti a finance. Průmyslová větev zahrnuje kromě kabelovek taky Prague The Style Outlets či AVE CZ odpadové hospodářství.