Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Kaprain ke kabelovce Nej.cz přikoupil Rio Media

Investiční skupina Kaprain Industrial Holding Karla Pražáka kupuje od fondu Argus Capital poskytovatele rychlého internetu a digitální televize Rio Media. Kaprain už přitom od loňska vlastní kabelovou síť Nej.cz. Oznámil, že čerstvou akvizicí víc než zdvojnásobil počet svých zákazníků a jeho zákazníky tak bude už celkem kolem 215.000 domácností (Rio Media má 110.000 ve víc než 30 městech Nej.cz 105.000). Sítě se spojí.

„Budoucím spojením Nej.cz a Rio Media vznikne na trhu druhý největší poskytovatel služeb kabelové televize,“ uvedl Pražák. Vedoucí hráčem na trhu je UPC americké skupiny Liberty Global. Rio Media vznikla v roce 2008 s cílem postupně konsolidovat fragmentovaný trh poskytovatelů internetových služeb v Česku a vytvořit tak pro jejího dalšího majitele platformu pro vstup na tento rostoucí trh.

Pražákův Kaprain, vzniklý v roce 2013, se soustředí na tři oblasti – průmysl, nemovitosti a finance. Průmyslová větev zahrnuje kromě kabelovek taky Prague The Style Outlets či AVE CZ odpadové hospodářství.