V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kaprain ke kabelovce Nej.cz přikoupil Rio Media

Investiční skupina Kaprain Industrial Holding Karla Pražáka kupuje od fondu Argus Capital poskytovatele rychlého internetu a digitální televize Rio Media. Kaprain už přitom od loňska vlastní kabelovou síť Nej.cz. Oznámil, že čerstvou akvizicí víc než zdvojnásobil počet svých zákazníků a jeho zákazníky tak bude už celkem kolem 215.000 domácností (Rio Media má 110.000 ve víc než 30 městech Nej.cz 105.000). Sítě se spojí.

„Budoucím spojením Nej.cz a Rio Media vznikne na trhu druhý největší poskytovatel služeb kabelové televize,“ uvedl Pražák. Vedoucí hráčem na trhu je UPC americké skupiny Liberty Global. Rio Media vznikla v roce 2008 s cílem postupně konsolidovat fragmentovaný trh poskytovatelů internetových služeb v Česku a vytvořit tak pro jejího dalšího majitele platformu pro vstup na tento rostoucí trh.

Pražákův Kaprain, vzniklý v roce 2013, se soustředí na tři oblasti - průmysl, nemovitosti a finance. Průmyslová větev zahrnuje kromě kabelovek taky Prague The Style Outlets či AVE CZ odpadové hospodářství.