Kardaš a Pulkert z Etnetery založili Outboxers, chtějí prototypovat inovace

Dalibor Pulkert, který donedávna vedl divizi mobilního vývoje v Etneteře, a Michal Kardaš, jenž šéfoval týmu pro konzultace a uživatelskou zkušenost v dceřiné Etnetera Activate, se osamostatnili. Založili vlastní firmu Outboxers, v níž mají oba po 50 %. Jejím cílem je pomáhat velkým společnostem nastartovat inovace a objevovat nové příležitosti na trhu. Klienty už, jak řekli Aplikačkám, mají, vzhledem k rané fázi projektů ale zatím veřejně neříkají jaké.

„Je třeba se dívat za horizont na dalších tří až pěti let. Neustále tlačit na inovaci a objevování nových příjmů, aby se diverzifikoval obchodní model,“ přibližuje východiska Pulkert, který rovněž stál u počátků komunitních setkání mobilních vývojářů mDevTalk. „Příležitost pro nás typicky přichází ve chvíli, kdy klíčoví lidé pro inovace chybí, nebo jsou zavaleni jinou agendou,“ podotýká Kardaš.

Přidanou hodnotu chtějí zajišťovat řádově rychlejší exekucí inovačních projektů pomocí prototypů. Nápad by tak mělo jít ověřit dřív, než uvedením hotového, tedy nákladnějšího, produktu na trh.

Sdílejte