Karel Pražák převzal Netbox, dokončil konsolidaci menších providerů

Budování sítě trvalo šest let, teď Nej.cz dosahuje celkem do víc než půl milionu domácností.

Karel Pražák

Finanční skupinu Kaprain vlastní investor Karel Pražák

Finanční skupina Kaprain investora Karla Pražáka oznámila, že ve své telekomunikační větvi završila šest let trvající konsolidaci nezávislých operátorů, poskytovatelů internetu a televizního obsahu. Dosahuje tak do víc než půl milionu domácností a spravuje 236.000 aktivních linek, přičemž celkově v jejím portfoliu převažují optické sítě.

Dnešním dnem skupina dokončila nákup 100 % akcií společnosti Smart Comp., která provozuje službu Netbox a televizi Kuki a vlastní sítě zejména v Brně, ale i na střední a severní Moravě a Vysočině. Podíl koupila Nej.cz, dceřiná firma skupiny Kaprain. Ta postupně převzala nejvýznamnější nezávislé providery na českém trhu. Kromě samotného Nej.cz se tak součástí skupiny v minulosti staly Rio Media, Itself, Telconet či Kyklop.

„V průběhu posledních let se nám podařilo přesvědčit významné hráče s kvalitní infrastrukturou, kteří byli zároveň nezávislí na ‚velké trojce‘ mobilních operátorů, a prostřednictvím těchto nákupů jsme vytvořili telekomunikační celek, který poskytuje služby na území celé České republiky,“ rekapituluje Marcel Dostal, investiční ředitel skupiny Kaprain. Smart Comp byl podle něj jeden z posledních akvizičních cílů takového rozsahu na českém trhu: „Akvizicí Netboxu se podařilo proces hlavní konsolidace završit, protože potenciální cíle k převzetí v podobné velikosti se už prakticky na českém trhu nevyskytují.“

Kaprain s Nej.cz další nákupy kvalitních aktiv nevylučuje, ale vlna velkých převzetí na trhu je podle skupiny u konce. „V dalších letech se zaměříme zejména na integraci získaných společností, zkvalitňování nabídky a služeb pro naše stávající i nové zákazníky a na další zvyšování technologických standardů,“ doplnil generální ředitel Nej.cz Jaroslav Hanyk.