Karlovarské minerální vody zastřeší své firmy značkou Mattoni 1873

Nová značka Mattoni 1873 a její šéf Alessandro Pasquale

Nová značka Mattoni 1873 a šéf celé skupiny Alessandro Pasquale

Karlovarské minerální vody, největší výrobce a distributor nealkoholických nápojů ve střední Evropě, sjednotí identitu skupiny svých členských firem pod nový společný název Mattoni 1873. Jméno zakladatele a rok vzniku symbolicky přikryjí orlí křídla s mottem Sources and Tastes of Europe, v oficiálním překladu do češtiny Evropské chutě a prameny. Historie firmy sahá právě do roku 1873, kdy podnikatel Heinrich Mattoni založil v Kyselce u Karlových Varů firmu Mattoni. Ta se stala základem pozdější nápojové skupiny.

Mattoni dodával svou minerální vodu na vídeňský císařský dvůr i do zámoří. Na Mattoniho tradici navázala v 90. letech 20. století italská rodina Pasquale, nejprve Antonio Pasquale, následně jeho syn Alessandro Pasquale. Z jedné stáčírny minerální vody v lázeňském regionu západních Čech s roční produkcí 50 milionů lahví postupně vyrostl středoevropský distributor nealkoholických nápojů vyrábějící bezmála dvě miliardy lahví. V portfoliu už má kromě minerálních a pramenitých vod také džusy, nealkoholické nápoje a snacky. Do skupiny patří 12 výrobních závodů a 3.200 zaměstnanců v osmi zemích.

„S narůstajícím počtem kategorií výrobků i zemí, kde působíme, jsme se rozhodli pro nové společné jméno, které by nás líp vystihovalo. Zvolili jsme návrat ke kořenům, tedy k Heinrichu Mattonimu. A k roku 1873, kdy se začala psát historie naší dnešní firmy. Mattoni 1873 vyjadřuje, odkud pocházíme. Prameny a chutě jsou jádrem našeho podnikání a Evropa je směr, kterým chceme jít,“ prohlásil Alessandro Pasquale.

Zastřešení pod společnou identitu Mattoni 1873 neovlivňuje dosavadní právní entity jednotlivých členů skupiny, nadále tak působí akciová společnost Karlovarské minerální vody i všechny další.