Karlovarské minerální vody uvedou Very Goodies

Nová značka zahrnuje provozy prodejních automatů, odkoupené od Selecty a Š&Sch.

Dosavadní spolupráce KMV a Š&Sch zahrnuje 65 automatů na pražském Letišti Václava Havla

Dosavadní spolupráce KMV a Š&Sch zahrnuje 65 automatů na pražském Letišti Václava Havla

Karlovarské minerální vody (KMV) odkoupily od mezinárodního provozovatele prodejních a nápojových automatů Selecta jeho české, slovenské a maďarské provozy. Zároveň získaly většinový podíl v české firmě Š&Sch s obdobným zaměřením. Všechny automaty začnou provozovat pod novou značkou Very Goodies. Ta bude působit ve zmíněných třech zemích, přičemž na českém trhu půjde podle KMV o provozovatele automatů s obratem zhruba půl miliardy Kč. Firma zatím neplánuje k uvedení nové značky kampaň. „Teď se plně soustředíme na přebírání příslušných firem. Marketingovým záležitostem, jako je například propagace značky Very Goodies, se budeme věnovat v následujícím období, zhruba v řádu měsíců,“ uvedl pro Médiář mediální zástupce KMV Pavel Novák.

Provozy Selecty v Česku, na Slovensku a v Maďarsku, které odkoupila KMV, zahrnují podle zástupců firmy 6.000 automatů a 200 zaměstnanců. Firma Š&Sch provozuje podle KMV 2.500 nápojových automatů a automatů na kusové zboží, zaměstnává 80 pracovníků a vlastní také výrobnu baget. Jejím dosavadním většinovým vlastníkem byla podle obchodního rejstříku společnost Coffeebreak, spoluvlastněná lucemburskou firmou Pasfin (60 %) a českou firmou Mas. „Nově bude zapsána firma s názvem Very Goodies, v níž budou KMV většinovým vlastníkem,“ říká Novák.

Nově vzniklá firma Very Goodies bude podle KMV českým subjektem a nabízet sortiment, který je ze 75 % lokálního původu.

Dosavadní spolupráce KMV s firmou Š&Sch zahrnuje například 65 občerstvovacích automatů v prostorách pražského letiště Václava Havla. Automaty instalované v říjnu 2015 mají podle KMV multifunkční výdejní systém, přičemž součástí vybraných automatů je také místo pro bezplatné dobití mobilních telefonů.