Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Karlovarskou Korunní koupil Krúpa, majitel Ondrášovky

Karlovarskou Korunní společnosti Alphaduct odkoupila minulý týden skupina Arca Capital, která vyrábí balené minerální vody Ondrášovka. Akvizice v odhadované výši 200 milionů Kč vynese majiteli Arca Capital, slovenskému finančníkovi Pavolu Krúpovi, druhé nejvyšší postavení na českém trhu balených minerálních vod. Informaci přinesl Forbes.cz. Dosavadní majitel Karlovarské Korunní Vladimír Komár se podle Forbesu k prodeji chystal delší dobu a svým záměrem se netajil. 

Nově vzniklý nápojový koncern bude disponovat obratem ve výši 800 milionů Kč a na trhu dosáhne zhruba čtvrtinového podílu. Má to mimo jiné vyrovnat tržní sílu s Karlovarskými minerálními vodami Alessandra Pasqualeho. Ty mají roční obrat v Česku ve výši 3 miliard Kč. 

Skupina Arca Capital s mezinárodním působením v Česku, na Slovensku, v Anglii nebo na Ukrajině se zabývá hlavně rizikovým kapitálem. Balené vody Ondrášovka má Pavol Krúpa ve skupině od roku 2007. Společně s Karlovarskou Korunní a slovenskou balenou vodou Šaratica bude Ondrášovka tvořit takzvaný Ondrášovka Holding.