Karlovarský festival spustil filmový videoweb

Videoplatforma KVIFF TV je přístupná zdarma, doplní hlavní program filmového festivalu.

Jenovéfa Boková a Eliška Křenková

Jednou ze sekcí letošních Prague Shorts je 5x Jenovéfa, pět krátkých filmů s českou herečkou a držitelkou Českého lva Jenovéfou Bokovou. Zde na snímku s Eliškou Křenkovou ve filmu Jiří pes uprchlík (Médiář doporučuje). Foto: Prague Shorts

S letošním ročníkem krátkých filmů Prague Shorts začala fungovat nová videoplatforma KVIFF TV. Provozuje ji pořadatel karlovarského filmového festivalu, který zároveň pořádá také Prague Shorts. Letošní, 16. ročník Prague Shorts probíhá od 2. do 27. června a snímky, které uvádí, lze zhlédnout právě na nově videoplatformě. „Postupně budeme přidávat novinky a informace z Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Celoročně vám pak budeme přinášet artový program a filmy,“ uvádí provozující akciová společnost KVIFF TV. Ta spadá pod KVIFF Group, loni založenou společnost, v níž mají zástupce jak tradiční pořadatel karlovarského festivalu, tak jeho nový strategický investor Rockaway.

Rockaway Capital Jakuba Havrlanta je jedním z akcionářů skupiny e-shopů Mall Group, která provozuje rovněž internetovou televizi Mall.tv. KVIFF TV je jedním z avizovaných počinů spolupráce festivalu s novým investorem. Během letošního festivalu ve Varech, který proběhne od 20. do 28. srpna, má platforma nabízet také vlastní exkluzivní informačně-publicistický obsah. „Ambicí je během několika let vybudovat prostor pro laické publikum i filmové profesionály, který nabídne všestranné informace a orientaci v oblasti filmové tvorby,“ uvedli zástupci festivalu.

Autory vizuálu k 55. ročníku MFF KV jsou Jakub Spurný a Aleš Najbrt ze Studia Najbrt

Autory vizuálu k 55. ročníku MFF KV jsou Jakub Spurný a Aleš Najbrt ze Studia Najbrt

Za přístup k videoplatformě, která rozšiřuje možnosti karlovarského festivalu do online prostředí, nemusejí diváci platit. „Náš obsah je zatím přístupný zdarma a pro všechny. Postupně nabídneme možnost zaplatit si přístup k zajímavému obsahu, který pro vás budou vybírat naši dramaturgové. To ale ještě chvilku bude trvat,“ informuje KVIFF TV. Filmy a další videa lze sledovat na počítači, tabletu i chytrém telefonu. Zatím v Česku a na Slovensku, v plánu je však rozšíření do dalších zemí.

Nový investor pomůže festivalu posílit také vlastní filmovou distribuci či vyvíjet „projekty a programy s cílem poskytnout mladým a talentovaným tvůrcům zázemí pro jejich filmařský růst“. „Pro festival se tím otevírá příležitost rozšířit stávající aktivity jako je například distribuční label KVIFF Distribution a nově realizovat projekty, o nichž jsme dlouhodobě uvažovali,“ uvedl prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.