Kasalová za ANO v radě pro vysílání

Bývalá programová ředitelka Primy a neúspěšná kandidátka na šéfku České televize byla do regulačního orgánu zvolena až napotřetí.

Jana Kasalová při prvním setkání s novináři, 7. března 2012 na Kavčích horách. Foto: ČT

Jana Kasalová při prvním setkání s novináři, 7. března 2012 na Kavčích horách. Foto: ČT

Poslanci dnes konečně vybrali nového člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na poslední místo v tomto regulačním orgánu. Novou členkou se stala Jana Kasalová, nominovaná hnutím ANO Andreje Babiše. Porazila bývalého poslance ODS Václava Mencla, už ve středu z volby vypadl bývalý předseda rady pro vysílání Václav Žák, který kandidoval za Úsvit Tomia Okamury. Šlo už o třetí volbu, v prvních dvou v březnuv květnu se mezi Kasalovou a Menclem nerozhodlo.

Kasalová se v letech 2003 a 2009 pokoušela stát generální ředitelkou České televize, ani jednou se to nepodařilo. V roce 2011 nekandidovala, ale pak si ji do týmu vzal Petr Dvořák, současný šéf televize. Od prosince 2011 do konce června 2012 zastávala Kasalová post ředitelky vývoje pořadů a programových formátů ČTpak se s ní Dvořák rozloučil. Kasalová dřív byla programovou ředitelkou televize Prima, dělala i na Nově.