Kašpárek šéfredaktorem webu i časopisu Finmag

Novým šéfem titulu od Partners se stal jeho dosavadní přispěvatel Michal Kašpárek.

Michal Kašpárek. Foto: Ondřej Surý

Michal Kašpárek. Foto: Ondřej Surý

Redakci vydavatelství Partners Media, do jehož portfolia patří web o osobních financích Peníze.cz či publicistický magazín Finmag.cz a s ním spjatý tištěný časopis Finmag, rozšířil od ledna komentátor a recenzent Michal Kašpárek. Stal se šéfredaktorem Finmag.cz a jako vedoucí vydání zároveň dohlíží na texty ve stejnojmenném časopise. Partners Media je odnož firmy pro finanční poradenství Partners Financial Holding.

Kašpárkovy komentáře a recenze jsou přitom součástí Finmag.cz od ledna 2010. Od ledna 2017 se obě strany dohodly, že spolupráci výrazně rozšíří. Jako šéfredaktor webu bude Kašpárek nově ovlivňovat obsahovou strategii webu a redakční plán. Odpovědný bude také za vyhledávání nových autorů a zahraničních textů, jejichž překlady rozšíří stávající obsah webu, který čeká během ledna zásadní redesign. „Od spolupráce očekávám především zkvalitnění obsahu webového magazínu,“ řekl ředitel Partners Media Martin Vlnas.

Jako vedoucí vydání tištěného Finmagu, kterého se tiskne přes 5.000 kusů, stojí 69 Kč a vychází od roku 2015 jako měsíčník, bude mít na starosti editaci textů a komunikaci s autory. Větší prostor nově dostanou také jeho autorské texty. „Pro Finmag jsem vždy nejraději psal o přehlížených tématech na pomezí ekonomie a dalších oborů - o hospodářském boomu donedávna chudých zemí, vzestupu hnutí efektivního altruismu nebo o některých absurdně přísných doporučeních lékařů. A právě v tomhle duchu chci dál vést celý magazín - aby nabízel čtení pro lidi, které zajímá, co je za rohem,“ představuje si.

Kašpárek pracoval do roku 2009 jako novinář v Mladé frontě Dnes, v Metropolisu a ve vydavatelství Computer Press, od roku 2010 je publicistou na volné noze. Pravidelně píše pro Peníze.cz a Finmag.cz, nárazově pro Reportér, Radio Wave Českého rozhlasu, 067.cz a další média. Napsal a vydal Kašpárkův průvodce Brnem. V roce 2011 spoluzaložil satirickou skupinu Žít Brno, kterou opustil po jejím přerodu v politické hnutí na jaře 2014.