Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Kaufland má novou prodejnu v Kuřimi, přidal rychlodobíjecí stanici

Nová prodejna Kauflandu v Kuřimi

Nová prodejna Kauflandu v Kuřimi

Nová prodejna Kauflandu v Kuřimi

Nová prodejna Kauflandu v Kuřimi

Síť prodejen Kaufland otevřela 26. dubna novou prodejnu v Kuřimi. Jedná se celkem o 129. pobočku německé sítě v Česku. Prodejna s plochou necelých 2.400 metrů čtverečních je vystavěná v novém konceptu, který má působit vzdušným a jednoduchým dojmem, doplněn je o rozšířené uličky, snížené regály nebo vitríny pro odnos potravin s sebou. Přibyla navíc rychlodobíjecí stanice, kterou instaloval výrobce elektřiny ČEZ. 

Novinkou je čtečka EAN kódů, kde je možné překontrolovat cenu produktů. Po Ústí nad Labem se tak jedná o druhou prodejnu Kauflandu v Česku, která tuto službu nabízí. V orientaci zákazníkům má pomoct výmalba stěn podle druhu zboží a navigační systém zastoupený piktogramy. Pro urychlení nákupu Kaufland vytvořil v prodejnách zkratky.

Podle webu iDnes.cz Kaufland pravděpodobně čeká postupné zmenšování prodejních ploch, sám řetězec takovou informaci nepotvrdil. Kaufland patří pod stejný koncern jako diskont Lidl, tedy Lidl Schwarz Gruppe, a podle informací webu iDnes.cz proběhla interní diskuze o převzetí menších prodejen Lidlem, kterému se po hospodářské stránce daří lépe.

Lidl také expanduje a modernizuje, během dubna otevřel svou 237. prodejnu v Česku, konkrétně v bývalém plzeňském Prioru. I on se snaží o vzdušnější prostory s většími uličkami, lepší navigaci s trojrozměrnými grafickými nápisy nebo širší odkládací pulty u kas.  

Nově i s rychlodobíjením od ČEZ

Rychlodobíjecí stanice od ČEZu

Rychlodobíjecí stanice od ČEZu

Kaufland k nové prodejně připojil ve spolupráci s výrobcem elektřiny ČEZ rychlodobíjecí stanici pro elektromobily, která umožní dobití 80 % kapacity baterií do 30 minut. Stanice umožňují i režim takzvaného normálního AC dobíjení v řádu několika hodin, to bude bezplatné. V první vlně vznikne u vybraných nových a zmodernizovaných Kauflandů vždy minimálně jedna stanice. ČEZ už aktuálně provozuje u sítě čtyři normální dobíjecí stanice - tři pražské a jednu ostravskou. 

Rychlodobíjecí stanice jsou aktuálně dostupné za paušální poplatek pouze zákazníkům ČEZ, v řádu týdnů by mohly být podle mluvčího pro obnovitelné zdroje ČEZu, Martina Schreiera, mohly být za jednorázový poplatek dostupné i pro ostatní. Režim normálního nabíjení je zdarma dostupný všem uživatelům.