V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kaufland od června zvedne zaměstnancům platy o čtvrtinu

Německý řetězec Kaufland v Česku chystá od 1. června navýšení mezd zaměstnancům na provozních pozicích, v masozávodech a logistice o 26 %, v přepočtu průměrně o 5.000 Kč. Minimální nástupní mzda zaměstnanců v provozu na nejnižší pozici asistenta prodeje na plný úvazek bude od té doby činit 24.000 Kč hrubého. To bude platit pro celé Česko, kromě Prahy a regionů, kde je specifická situace na trhu práce. V těchto lokalitách bude minimální výdělek na plný úvazek po zkušební době vyšší, a to 26.000 Kč hrubého.

„Zvýšením mezd chceme ocenit náročnou práci našich zaměstnanců. Velmi si vážíme jejich vysokého pracovního nasazení,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu. Kromě toho je situace pro mnohé řetězce díky nízké nezaměstnanosti v Česku problémem, snahu nalákat nové pracovníky vyvíjejí i skrze reklamní kampaně téměř všichni. Nízký stav pracovníků nicméně řetězce částečně řeší implementací systému samoobslužných pokladen.  

„Chceme být i nadále atraktivním zaměstnavatelem. Nabízíme celou škálu pracovních úvazků od celodenních, osmi hodinových, přes různé formy kratších úvazků až po brigádnické dohody. Tuto flexibilitu považujeme za velmi důležitou, zvláště v současné složité situaci na trhu práce,“ dodala Maierl. Naposledy Kaufland mzdy zaměstnancům provozu, masozávodě a logistice navyšoval mzdy v srpnu 2017. 

Mzdy zvyšují řetězce kontinuálně od roku 2016, nejvýrazněji se k navýšení postavil letos Lidl, který na konci února navýšil mzdy o 20 %, nastupující prodavači si tak přijdou na 28.000 Kč hrubého při 40 hodinovém úvazku. Mzdy navyšoval i Albert, kde si letos zaměstnanci polepšili o 19 %, víc už ale letos přidávat nehodlá. Billa od března změnila strukturu mezd, zaměstnancům zrušila variabilní platové ohodnocení a přidala jim průměrně 1.000 Kč.