A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Kaufland od začátku srpna zvýší platy zaměstnanců průměrně o 14 %

Německá maloobchodní síť Kaufland v Česku k prvnímu srpnu navýší mzdy zaměstnancům v průměru o 14 %. Zvýšení se týká zaměstnanců na provozních pozicích, v logistice a v masozávodu firmy. V absolutních číslech zvýší Kaufland mzdy o 1.000 až 3.000 Kč, neuvedl však, jaká je průměrná výše mzdy. Další navýšení slibuje řetězec příští rok. Kaufland v Česku zaměstnává 19.000 lidí. 

Na nejnižších pozicích garantujeme nejpozději do dvou let od nástupu mzdu minimálně ve výši 21.000 Kč hrubého měsíčně. Vzhledem k tomu, že zaměstnáváme velké množství žen, umožňujeme práci na kratší úvazek, aby ženy mohly lépe skloubit práci a rodinu, řekla Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu. Mezi další benefity, které firma nabízí, patří 5 týdnů dovolené, 13. mzdu zaměstnancům na nevedoucích pozicích, kartu Multisport nebo stravenky, které se dají použít také v Lidlu

Ke zvýšení platů se letos odhodlala velká část maloobchodních řetězců v Česku, důvodem je rekordně nízká nezaměstnanost, díky které je těžké získat nové zaměstnance a stávající udržet. Na začátku července svým pracovníkům přidalo například Tesco, nejvíce pracovníkům na nižších pozicích řádově asi o 11 %. Stejně tak navýšil zaměstnancům na provozních pozicích od července platy i nizozemský Albert, platy se zvedly o 5 %.

Platy zvýšil na začátku letních prázdnin také Penny Market, pokladním v průměru o 860 Kč, zástupcům vedoucích prodejen o 1.077 Kč a vedoucím prodejen o 2.000 Kč. Na nástupní mzdu se snaží nalákat diskontní řetězec Lidl, od letošního března jí zvýšil o 25 % na 23.333 Kč. Průměrná mzda je podle zástupců Lidlu při čtyřicetihodinovém úvazku 24.897 Kč.