V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kaufland pokračuje v modernizaci, v novém je kolínská prodejna

Prodejna Kauflandu v Kolíně

Prodejna Kauflandu v Kolíně

Prodejna Kauflandu v Kolíně

Prodejna Kauflandu v Kolíně

Řetězec Kaufland pokračuje v modernizaci svých prodejen napříč Českem, ve čtvrtek 7. června otevřel další zmodernizovanou prodejnu, tentokrát v Kolíně. Ke svým prodejnám začíná také postupně přidávat rychlodobíjecí stanice elektromobilů od skupiny ČEZ. Poslední je zatím právě v Kolíně, předtím síť umístila stanici také ke kuřimské prodejně. Do dvou let by se měly rychlodobíjecí stanice objevit u desítek prodejen Kaufland.

Kolínská prodejna o velikosti 3.700 metrů čtverečních prošla kompletní rekonstrukcí, novinkou jsou elektronické etikety v úseku ovoce a zelenina, nový pult s čerstvým masem a čtečka EAN kódů pro případnou kontrolu cen. Vedle klasického modelu pokladen funguje také šest samoobslužných jednotek. Modernizací prošlo i zázemí pro zaměstnance. V prostoru byly nově vybudovány zkraty a navigační systém. Na letošek je naplánovaná ještě rekonstrukce dalších několika jednotek prodejen, síť by se měla navíc rozrůst o tři až čtyři nové.

Kaufland masné pulty přidává do všech svých poboček, do jara příštího roku by měly být všude. Aktuálně jsou na 99 prodejnách, prodejen je přitom v Česku celkem 129. Spolu s rozšířením masných pultů přišla také milionová investice do masozávodu v Modleticích, Kaufland tam zvětší porcovnu a přidá balící linky.  

Miliardy korun do renovace sítě investuje také sesterská firma Kauflandu Lidl. Společně spadají pod Lidl & Schwarz-Gruppe. Předělává stejně jako Kaufland své prodejny na vzdušnější, obměnou prochází úseky ovoce, zeleniny, masa a pečiva, toalety a zázemí pro zaměstnance, ale i parkovací místa nebo odkládací místo u pokladen.