Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Kaufland stanoví minimální interní mzdu, bude činit 24.000 Kč

Německý obchodní řetězec Kaufland stanovil ve své síti v Česku minimální interní mzdu, kterou garantuje bez ohledu na to, zda pracují na prodejně, v logistice, v masozávodě či na centrále. Od 1. března příštího roku 2019 bude při plném pracovním úvazku činit 24.000 Kč. Na provozních pozicích na prodejnách platí už od letošního 1. června.

K zaměstnaneckým výhodám v Kauflandu patří příplatky za noční směny, až pět týdnů dovolené, stravenky v hodnotě 80 Kč, od roku 2014 karta MultiSport, ocenění při pracovních jubileích, vánoční balíček, příspěvek na svatební kytici a příspěvek při narození dítěte. Letos navíc pro zaměstnance na prodejnách o vánočních svátcích jeden den placeného volna.