V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Kaufland uvádí mobilní aplikaci, je v ní kuchařka, nákupní seznam i leták

Kaufland spouští stejnojmennou mobilní aplikaci

Kaufland spouští stejnojmennou mobilní aplikaci

Síť prodejen Kaufland se snaží oslovit zákazníky přes mobilní telefony a spouští novou aplikaci nazvanou jednoduše Kaufland. Základními funkcemi aplikace jsou přehled o otevírací době nejbližší prodejny a kontaktní údaje s adresou prodejny, nákupní seznam, který je možné v systému s kýmkoliv sdílet nebo kuchařka s recepty a nutričními hodnotami pokrmů. Součástí aplikace je i pravidelně zveřejňovaný leták se slevovými akcemi. Aplikace je dostupná ke stažení zdarma jak pro mobilní telefony s operačním systémem Android na platformě Google Play, tak i pro uživatele telefonů iPhone v App Store. Prostřednictvím aplikace Kaufland mohou její uživatelé komunikovat s konkrétní prodejnou zasláním dotazů nebo připomínek.

Mobilní aplikace mezi maloobchodníky s potravinami není novinkou, stejné možnosti v Česku nabízí například Lidl nebo e-shop Teska. Tesco kromě aplikace e-shopu spustilo pro Česko aplikaci Vínoexpert, která je na e-shop napojená. Má fungovat jako katalog pro zhruba 200 vín z nabídky Teska, doplněná je o herní kvízy. Tesco má v mobilní verzi také hru Moje malé Tesco, ve které chce přiblížit práci manažera prodejny. Zatím pouze v německé verzi funguje mobilní aplikace Billy nebo Normy.