V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kaufland zavedl do prodejen hygienické stanice na dezinfekci rukou a madel

Ve stanici jsou buď hygienické ubrousky, nebo dezinfekce

Ve stanici jsou buď hygienické ubrousky, nebo dezinfekce

Maloobchodní řetězec Kaufland zavedl v Česku ve svých prodejnách hygienické stanice. Zákazníkům mají sloužit pro dezinfikování rukou nebo madel nákupních vozíků. V hygienických stanicích jsou zákazníkům k dispozici vlhčené ubrousky a rozprašovač s dezinfekčním prostředkem na ruce.

Hygienické stanice v Kauflandu

Hygienické stanice v Kauflandu

Služba je zákazníkům dostupná zdarma, hygienické stanice jsou umístěné před vstupem na prodejní plochu. „Stejně jako na pohodlí a příjemném pocitu z nakupování, nám záleží na zdraví našich zákazníků. Hygiena ve veřejném prostoru je mnohdy opomíjené téma a jsou místa, o kterých se málo přemýšlí jako o potenciálních původcích nákazy,“ komentuje službu tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl

Stanice jsou zavedené v domácím Německu, Polsku i na Slovensku, a řetězec je chce rozšířit do všech států, kde má umístěné své prodejny. Všechny stanice pocházejí od německého dodavatele, jehož jméno Kaufland odmítl zveřejnit. Své rozhodnutí umístit do prodejen hygienické prostředky opírá řetězec o data Světové zdravotnické organizace, která uvádí, že 80 % infekcí se šíří právě díky špíně na rukách. 

Diskontní řetězec Lidl, který má s Kauflandem stejného vlastníka Schwarz Gruppe, podle vyjádření pro Retailek zavedení podobných hygienických stanic zatím neplánuje.