V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kaufland přidal v Brně a Ostravě k masu obsluhu

Ve čtvrtek 25. srpna se v prodejnách Kauflandu Brno-Ponava a Ostrava-Mariánské Hory otevřely obslužné pulty s čerstvým masem. Čerstvé maso privátních značek Naši řezníci a K-Purland, které kaufland prodává, byly dosud k dostání pouze v samoobslužném oddělení masa. 

Nyní s výběrem masových specialit, klobás i novinek, které samooblužné oddělení dosud nenabízelo, pomůže pracovník prodejny. Obslužný pult s masem je standardně vedle pultu se sýry, uzeninami a lahůdkami.

Nabídka masa je obecně jedním ze slabších míst obchodních řetězců a nezávislá řeznictví z toho mohutně těží. Kaufland teď vrací úder a má asi dost dobré šance – v nákupu, zpracování a prodeji masa se vyzná. Hlavně, aby do obsluhovaného úseku zaměstnal opravdové odborné prodavače, a ne podavače masa, o kterém sami nemají tušení, jak by jej zpracovali.
Barbora Krásná (Blue Events)

Hele, Kauflande, představ si, že jsi výrobce aut, jo? Ta tvoje kára bude mít navigaci, consierge služby jedním tlačítkem, možná i soukromého šéféra přihodíš, přesvědčíš lid, že jsi česká automobilka… Jenže pod tím vším bude pořád ojetá kára z Vietnamu. Aspoň tak na mě budou pořád působit prodejny Kauflandu, i když nad masem bude bdít řezník z dalšího vymyšleného rodinného řeznictví s dlouhou tradicí (zdravíme neexistujícího pana Nováka!).
Václav Loubek