Kazmův film je na Netflixu, čtvrt roku od premiéry v kinech

Internetovou premiéru si zajistil streamingový gigant. Film má jít také v televizi, na Primě.

Kazmův snímek se záhy po uvedení na Netflixu stal nejsledovanějším na platformě. Repro: Netflix

Kazmův snímek se záhy po uvedení na Netflixu stal nejsledovanějším na platformě. Repro: Netflix

Onemanshow: The Movie, celovečerní projekt Kamila Bartoška alias Kazmy, má za sebou internetovou premiéru. Od 15. listopadu je exkluzivně k dispozici na streamingové platformě Netflix, kde se vzápětí stal nejsledovanějším tuzemským filmem (Netflix uvádí pouze pořadí, ne konkrétní počet přehrání). Děje se tak 90 dní od uvedení snímku do tuzemských kin, kde se Kazmův projekt stal v polovině srpna rekordní českou premiérou, o prvním víkendu prodal přes 290.000 vstupenek. Celkově nasbíral 545.000 diváků a utržil přes 100 milionů Kč, jak uvedla Unie filmových distributorů. Náklady na film se vyšplhaly na 72 milionů.

„Úspěch filmu v kinech a jeho návštěvnost dělají z Onemanshow: The Movie jednu z nejočekávanějších podzimních premiér v rámci digitální distribuce,“ uvádí firma Bontonfilm, která je distributorem filmu. Kazmův snímek má být uveden také v televizi, zatím není známo kdy. Práva na televizní vysílání od Bontonfilmu koupila TV Prima.

Na svém projektu pracoval Bartošek s týmem čtyři roky v utajení. Jeho existenci oznámil až letos v začátkem léta, oficiálně ho představil na festivalu v Karlových Varech, tiskovou konferencí k fiktivnímu filmu, který je součástí jeho snímku. Součástí projektu byla také hra o milion dolarů, ke které mělo být možné dostat se díky vyluštění šifry ukryté v ději a za použití karet rozdávaných ke vstupenkám. Šifru ale nikdo nevyluštil, hru tak Kazma zakončil shozením peněz z vrtulníku.

Sdílejte