Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

K baru a klubu James Dean přibude digitální rádio

Rozhlasová stanice Jamesdean.fm dostala licenci od regulátora.

Restaurace James Dean v centru Prahy. Repro: jamesdean.cz

Restaurace James Dean v centru Prahy. Repro: jamesdean.cz

Pražská pobočka americké společnost James Dean Co. bude v Česku provozovat celoplošné digitální rádio. Stanice ponese název Jamesdean.fm. Tento týden dostala od regulační rady pro vysílání licenci standardně na 8 let. Firma James Dean Co., vlastněná stejnojmennou firmou z amerického Las Vegas, už v Praze provozuje restauraci a hudební klub James Dean. Podrobnosti k chystanému rozhlasovému programu regulátor ani provozovatel zatím neuvedli. Internetová verze Jamesdean.fm nabízí hudební proud bez mluveného slova a bez reklam, zařazuje například americké hity 50. a 60. let.

Propojení hudebního podniku s vysíláním není nové. Čerstvým příkladem je televize Fajn Rock TV, která momentálně mění název na Slušnej kanál. Pod ním v Praze funguje také právě hudební klub.