Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Kedroň si na web rozhlasu přivedl další z Lidovek

Radka Kedroně do Českého rozhlasu následují Martin Samek či Ondřej Golis.

Redakce zpravodajského webu Českého rozhlasu prochází zásadní personální obměnou, oznámilo veřejnoprávní rádio. Přibírá nové editory i redaktory, kteří mají web Zprávy.rozhlas.cz pozvednout. Web od června vede Radek Kedroň, přišel z Lidových novin, kde vedl web Lidovky.cz. „Chceme v internetovém prostředí lépe prezentovat unikátní obsah, který v Českém rozhlase vzniká. A samozřejmě hodláme nabízet i vlastní agendu, vlastní kauzy,“ říká.

Z Lidovek s ním do rozhlasu přišel editor Martin Samek. Další editorské posty obsadí Pavel Němec, dlouholetý editor Týden.cz a předtím regionální šéfredaktor jednoho z deníků Vltava Labe Media (dřív Vltava-Labe-Press), a Michal Žák, poslední léta v redakci Aktuálně.cz. Psát pro web rozhlasu začal reportér zaměřený na kriminální kauzy Ondřej Golis, zahraniční redaktorka Magdalena Slezáková a reportérka Hana Mazancová. Z týdeníku Marketing & Media pak přichází Eva Mošpanová a z časopisu Respekt Michal Zlatkovský.

Z Mafry, která Lidovky vydává, přišel do rozhlasu jako projektový manažer i Jiří Špaček. Postarat se má o zásadní redesign webu rozhlasu. V Mafře kromě Lidovek, konkrétně třeba jejich mobilní offline verze, dělal i na Playtváku. Stránky už prošly dílčí grafickou úpravou, s cílem nabídku odlehčit i zpřehlednit.

Kedroň a jeho tým plánují ve velkém zveřejňovat kompletní rozsudky sledovaných kauz i autentické dokumenty, které ukazují, jak pracuje státní správa. Akcentovat plánují i dál projekty týmu datových novinářů Českého rozhlasu. Dataři připravili pro nadcházející volby sérii analýz, v nichž zkoumali krajská specifika. Pro volební víkendové zpravodajství nachystali sčítací aplikaci, která je přímo napojena na Český statistický úřad.