Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Kedroň si na web rozhlasu přivedl další z Lidovek

Radka Kedroně do Českého rozhlasu následují Martin Samek či Ondřej Golis.

Redakce zpravodajského webu Českého rozhlasu prochází zásadní personální obměnou, oznámilo veřejnoprávní rádio. Přibírá nové editory i redaktory, kteří mají web Zprávy.rozhlas.cz pozvednout. Web od června vede Radek Kedroň, přišel z Lidových novin, kde vedl web Lidovky.cz. „Chceme v internetovém prostředí lépe prezentovat unikátní obsah, který v Českém rozhlase vzniká. A samozřejmě hodláme nabízet i vlastní agendu, vlastní kauzy,“ říká.

Z Lidovek s ním do rozhlasu přišel editor Martin Samek. Další editorské posty obsadí Pavel Němec, dlouholetý editor Týden.cz a předtím regionální šéfredaktor jednoho z deníků Vltava Labe Media (dřív Vltava-Labe-Press), a Michal Žák, poslední léta v redakci Aktuálně.cz. Psát pro web rozhlasu začal reportér zaměřený na kriminální kauzy Ondřej Golis, zahraniční redaktorka Magdalena Slezáková a reportérka Hana Mazancová. Z týdeníku Marketing & Media pak přichází Eva Mošpanová a z časopisu Respekt Michal Zlatkovský.

Z Mafry, která Lidovky vydává, přišel do rozhlasu jako projektový manažer i Jiří Špaček. Postarat se má o zásadní redesign webu rozhlasu. V Mafře kromě Lidovek, konkrétně třeba jejich mobilní offline verze, dělal i na Playtváku. Stránky už prošly dílčí grafickou úpravou, s cílem nabídku odlehčit i zpřehlednit.

Kedroň a jeho tým plánují ve velkém zveřejňovat kompletní rozsudky sledovaných kauz i autentické dokumenty, které ukazují, jak pracuje státní správa. Akcentovat plánují i dál projekty týmu datových novinářů Českého rozhlasu. Dataři připravili pro nadcházející volby sérii analýz, v nichž zkoumali krajská specifika. Pro volební víkendové zpravodajství nachystali sčítací aplikaci, která je přímo napojena na Český statistický úřad.