Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Kellner prodal Time Warneru svůj podíl v CME, která vlastní Novu

Americký mediální gigant Time Warner zvýšil svůj podíl v majiteli Novy zhruba o 5,5 procentních bodů na skoro 31 %.

  • ČTK
  • 03. 03. 2011 13:32

Americký mediální gigant Time Warner zvýšil svůj podíl ve společnosti Central European Media Entreprises (CME), která je majitelem české televize Nova.

Time Warner dnes podle agentury Reuters oznámil, že koupil od firmy Testora 3,12 milionu akcií CME v celkové hodnotě 60,3 milionu dolarů (zhruba miliarda Kč). Jeho podíl v CME tak stoupl o zhruba 5,5 procenta na téměř 31 procent.

Testora je součástí skupiny PPF Investments, která je spojena s miliardářem Petrem Kellnerem.

Analytik Václav Kmínek z České spořitelny podle internetových stránek agentury Bloomberg upozornil, že Time Warner nákupem akcií projevil vysokou důvěru v budoucí vývoj CME. Akcie společnosti na pražské burze dnes ráno zahájily růstem zhruba o sedm procent.

Společnost CME podle zprávy z minulého měsíce hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí s lepšími výsledky, než se čekalo. Čisté tržby meziročně vzrostly o deset procent na 257,4 milionu dolarů, zatímco provozní zisk před odpisy (OIBDA) se zvýšil o 46 procent na 64,8 milionu dolarů.

Firma však zůstala v čisté ztrátě 26,1 milionu dolarů, což ale byla proti stejnému období předchozího roku méně než polovina.

CME působí na televizním trhu v šesti zemích střední a východní Evropy. Kromě České republiky je to Slovensko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko a Slovinsko. Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražské burze.