V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

KFC rozváží vlastní flotilou Škodovek

Flotila KFC, kterou činí vozy Škoda CityGo

Flotila KFC, kterou činí vozy Škoda CityGo

KFC začíná rozvážet po Praze

KFC začíná rozvážet po Praze

Od 1. června zavedl americký fastfood v Čechách novinku v podobě dovážkového servisu, tzv. KFC Rozvoz. V první fázi se do služby zapojí pět oblastí v Praze – Prague Gate, Kačerov, Budějovická, Evropská a Harfa. Druhá fáze odstartuje 6. června a přidá se k ní dalších 6 pražských poboček. Rozvážku bude zajišťovat celkem 27  obrandovaných automobilů Škoda Citygo, které pokryjí oblasti do 8 minut dojezdu od restaurací. Jídlo je možné si objednat každý den od 11 do 21 hodin, doprava je zdarma. Službu doplňuje speciální microsite www.kfcrozvoz.cz, kde si jídlo můžete objednat, stejně jako na telefonním čísle KFC ústředny 277 000 000. Nabídka není úplně totožná s tím, co najdete v kamenných prodejnách, bezedné nápoje jsou nahrazeny plechovkami a v nabídce jsou nové variace kyblíků. Objednávka bude podle společnosti doručena do 30 minut, platit se dá online přes PayU, v hotovosti, stravenkami i kartou. Minimální hodnota objednávky je 200 Kč.

‚Pravá Amerika‘ konečně doráží do našich domácností. Se vším dobrým i špatným, co to obnáší. Poslední zábrany padají – geekové a děti už se nebudou muset zvedat od počítače, aby si zašli na jídlo. A když už s dovážkou domů, tak aspoň kýbl. To bude zase kil nadváhy! I když se přiznávám, že při pohledu na nabídku budu taky zvažovat, jestli někdy večeři nenahradím třeba orientálním menu. Když mi ho přivezou do třiceti minut, doprava nic navíc nestojí a na obrázku to vypadá ‚docela zdravě‘, tak kdo by vařil?
Barbora Krásná (Blue events)

Jsem k tomuto modelu u fast food konceptů poměrně skeptický. Konkurence je v současné době veliká a fast food vnímám především jako rychlé řešení, když někde jsem fyzicky a mám plán jíst v nějaké provozovně. Je jasné, že si koncept svoji klientelu najde, ale jedná se o menší doplněk k obratu a spíš než významný zisk může generovat povědomí o značce, když se koncept kvalitně nastaví a realizuje.
Martin Boček

Motorizovaná kuřátka si asi někdy vyzkouším. Pizza k nám do kanceláře taky jezdí červenou škodovkou Citigo, tak to nebude tak velká změna. Jen až dovoz spustí všichni fastfoodi, tak nám doprava v Praze asi poněkud zhoustne. A trochu se bojím, aby se kluci a holky z KFC, Dámejídlo a oblíbené pizzerie za volanty svých červených a bílých žihadel na křižovatce na Harfě nepoprali, až k nám do firmy povezou své zásoby.
Václav Loubek