Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

KFC začíná v Česku prodávat jídlo a pití přes slevový server

„Do dvou měsíců se hromadné nakupování stane běžnou součástí marketingu velkých frenšíz.“

Mezinárodní řetězec rychlého občerstvení KFC spojil svou nabídku se serverem hromadného nakupování Vykupto.cz. Jeho prostřednictvím začal své menu, založené na pokrmech ze smaženého kuřete, nabízet v Česku přes internet se slevou.

Digitální voucher zakoupený na internetu musí uživatel vytisknout, u pokladny KFC mu pak slouží jako doklad o slevě.

„V této chvíli je na Vykupto.cz akce 2 nápoje Krushers za cenu jednoho. Další akční nabídky a slevy i na jídlo přibudou v nejbližší době. Dojednávají se podmínky s řetězci,“ přiblížil na dotaz Médiáře mluvčí serveru Tomáš Vrána.

Provozovatel Vykupto.cz připomíná, že doposud se v oblasti gastronomie prezentovaly na slevových serverech pouze samostatné restaurace.

„Do dvou měsíců se hromadné nakupování stane běžnou součástí marketingu velkých frenšíz,“ předpokládá Tomáš Bátrla, zakladatel Vykupto.cz. Jedná prý s dalšími fast foody.

Vykupto.cz patří mezi nejznámější slevové servery na českém webu. Odstartoval 12. dubna 2010, od té doby prodal přes 300 tisíc kupónů. Při průměrné slevě 55 % zákazníkům „ušetřil“ přes 140 milionů Kč.