Kika buduje nový dvoupodlažní obchodní dům u pražské Galerie Butovice

Nová Kika v pražských Butovicích. Foto: Galerie Butovice

Nová Kika v pražských Butovicích. Foto: Galerie Butovice

Rakouský prodejce nábytku Kika obsadí 15.000 metrů čtverečních prodejní plochy v areálu nákupní Galerie Butovice v Praze. S odvoláním na web Eurobuild to uvádí Euro.cz. Samotná Galerie Butovice na webu věnovaném probíhající rekonstrukci informuje, že prodejna Kiky bude dvoupodlažní. Podle vizualizací na zmíněném webu má vyrůst vedle současné budovy nákupního domu. Jeho celková prodejní plocha má činit 51.500 metrů čtverečních.

Kika loni oznámila, že kromě nového místa v Praze bude expandovat také do Hradce Králové a Českých Budějovic. V Česku funguje od roku 2005 a má tu osm prodejen - v Praze v Čestlicích, Letňanech a Na Poříčí, dál v Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a Liberci. Čestlickou prodejnu o rozloze 18.000 metrů čtverečních loni nákladně zrekonstruovala.

Kika je mezi prodejci nábytku na českém trhu dvojkou, s podílem 8 %, vede Ikea se zhruba 30 % trhu. Od podzimu 2013 je původně rodinná firma Kika součástí mezinárodní skupiny Steinhoff (vlastník Bruno Steinhoff), druhého největšího obchodníka s nábytkem na světě.