V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kika přestavěla prodejnu v Čestlicích. Přidá tři nové a e-shop

Dominantou Kiky v Čestlicích je otevřený a vzdušný prostor

Dominantou přestavěné Kiky v Čestlicích je otevřený a vzdušný prostor

Slavnostní otevření nové podoby Kika ve čtvrtek 22. září

Slavnostní otevření nové podoby Kika ve čtvrtek 22. září

V Hradci Králové, v Českých Budějovicích a počtvrté v Praze se prodejce nábytku Kika chystá otevřít nové prodejny. Do své největší tuzemské provozovny v pražských Čestlicích přitom už investoval miliony eur a po tříměsíční rekonstrukci ji otevřel ve čtvrtek 22. září. Změnou prošlo veškerých skoro 18.000 metrů čtverečních prodejní plochy, venkovní fasáda, přístupové chodníky, parkoviště i zeleň. Hlavním cílem bylo prostor prosvětlit a zjednodušit v něm orientaci. Změnila se restaurace v patře i kavárna v přízemí, která nově nese název Kikafé a nabízí kávu Julius Meinl, limonády či dezerty.

Rekonstrukce interiéru probíhaly bez omezení prodeje

Rekonstrukce interiéru probíhaly bez omezení prodeje

„Hlavní předlohou nové prodejny v Čestlicích byla naše prodejna v Bratislavě, kterou jsme v obdobném duchu přestavěli v roce 2015. Odezva zákazníků byla natolik pozitivní, že jsme se rozhodli udělat totožnou renovaci i v Praze. Samotné plánování nového konceptu obchodního domu měl na starosti tým designerů z Kika Rakousko současně s lokálním vedením společnosti,“ přiblížil Jakub Střeštík, generální ředitel Kiky pro Česko a Slovensko.

Do letošních Vánoc se Kika chystá spustit vlastní e-shop. Konkurenční Ikea svůj plnohodnotný internetový obchod pustila před měsícem, do té doby zhruba od června provozovala službu typu klikni a vyzvedni. Kika podle ředitele Střešíka bude od začátku nabízet i dopravu. 

Rakouská Kika je s 8% podílem dvojkou na zdejším trhu po švédské Ikee, která zaujímá kolem 30 % českého trhu s nábytkem, třetí v pořadí je dánský Jysk s podílem kolem 6 až 7 %.

Původem rakouský prodejce Kika vznikl v roce 1973. V současnosti provozuje celkem 32 obchodních domů v Rakousku a 23 ve střední a východní Evropě. V Česku funguje od roku 2005, má tu osm prodejen (v Praze v Čestlicích, Letňanech a Na Poříčí, dál v Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a Liberci) a zaměstnává tady 550 lidí. Od podzimu 2013 je Kika součástí mezinárodní skupiny Steinhoff (vlastník Bruno Steinhoff), druhého největšího obchodníka s nábytkem na světě.