Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

KinoSvět zpětinásobí pozemní pokrytí

Program bude od 29. září šířen pro 85 % území, dosud sahal k 17 %.

Leoš Pohl. Foto: Sandra Kisić

Leoš Pohl. Foto: Sandra Kisić

Dokumentární televize KinoSvět firmy Československá filmová společnost Leoše Pohla a Jana Jurky bude od 29. září vysílat celoplošně, a to v televizní Regionální síti 7 firmy Progress Digital Radima Pařízka. Ta aktuálně podle údajů regulátora pokrývá 85 % republiky a vysílá programy České televize a Pařízkovy stanice Rebel, Relax a Retro Music.

KinoSvět dál zůstane i v Pohlově Regionální síti 4 pro Prahu a okolí (pokrývá 16 % republiky), kde startoval loni v březnu, a v Regionální síti 9 pro Mostecko (dosah 0,7 %), v níž se šíří od listopadu.

Na konec září KinoSvět rovněž slibuje technické i programové novinky: vysílání v širokoúhlém formátu 16:9 a premiér domácích i zahraničních celovečerních dokumentárních a hraných filmů.