Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Kiwi.com ustavuje ředitele IT, bude jím Pavlík

David Pavlík

David Pavlík

Do prodejce letenek a jízdenek Kiwi.com nastoupí David Pavlík, od července bude zastávat nově vytvořenou pozici ředitele IT. Současně se bude podílet na vnitřních procesech a nástrojích pro zefektivnění komunikace a produktivity. V rámci firmy má úzce spolupracovat s produktovou ředitelkou Petrou Vaškových, technologickým ředitelem Jozefem Kepésim či ředitelem pro data a automatizaci Martinem Ratolístkou.

Do Kiwi.com přichází z americké technologické společnosti SpaceX se sídlem v kalifornském Hawthorne. V pozici software automation program manager se podílel na plánech vesmírných technologií společnosti. Dřív pracoval jako service delivery lead v Microsoftu či engineering manager v Netflixu. Je absolventem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně a Nottingham Trent University ve Velké Británii. Zaměřuje se mimo jiné na škálování společností podle úrovně jejich automatizace a využitých technologií.