V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kleiner představil nové prémiové destiláty, lahve prodává ve Warehousu

Nová sada ovocných destilátů Distillery Kleiner

Sada ovocných destilátů Distillery Kleiner

Česká rodinná palírna Distillery Kleiner sídlící v Žešově u Prostějova představila novou edici ovocných destilátů. Jeden z destilátů - meruňkovice Apricot XO 7 se nově prodává v karlínském prostoru Warehouse #1 společnosti Ultra Premium Brands a v e-shopu. Značka Distillery Kleiner aktuálně prodává na domácím trhu zhruba 5.000 lahví prémiových destilátů ročně.

Destilérka Kleiner vyrábí malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů, nově představila tři jednoodrůdové ovocné pálenky. Vyráběné jsou tradičně z lokálních zdrojových surovin jako je divoký špendlík nebo kulatka. Novinkou je limitovaná edice Apricot XO 7 - sedmiletá meruňkovice, která zrála pět a půl roku v dubovém sudu a 15 měsíců dozrávala v sudech po Oloroso Sherry (původem ze Španělska). Prodává se za 3.200 Kč za 0,7 litru. Další dvě novinky jsou k zakoupení a ochutnání v Žešově, o jejich launchi a prodeji se ještě definitivně nerozhodlo. Jedná se o odpeckovanou višeň destilovanou v roce 2007, která zraje v dubových sudech po Oloroso Sherry a jednoodrůdovou švestku zrající 28 měsíců v dubových sudech po Bourbon Whiskey.

Nová limitovaná edice Apricot XO

Nová limitovaná edice Apricot XO v ozdobném balení

Pálenky Distillery Kleiner se dají koupit k přímé konzumaci v pražských restauracích jako La Degustation Bohême Bourgeoise, Alcrone, Kalina, Hilton, Eska, George Prime Steak, v Brně pak třeba v Koishi, Borgo Agnese, Consistorium, Valoria, Rynk, La Bouchee, Kohout na víně, v Olomouci v Entreé. Kleinerovi investovali letos řádově milionovou částku do vybudování designového sklepa zrajících destilátů a degustačních prostor. K oficiálnímu otevření dojde v příštím roce a sklep bude pro veřejnost otevřen v roce vždy 5 měsíců. 

Distillery Kleiner letos v květnu začala spolupracovat s automobilkou Jaguar, pro níž vytvořila speciální tři lahve 33 let staré meruňkovice z dubového sudu. Edice se vyráběla u příležitosti Jaguar Project 7, kdy automobilka znovu vyrobila napodobeniny několika svých vozů ze 70. let, odkazujících k sedmi vítězstvím v závodě Le Mans v období vymezeném roky 1951 a 1990. Jeden z 250 vozů nové edice obdržel i majitel v Olomouci, spolu s autem dostal i pálenku Kleiner s lahví navrženou designérem Rony Pleslem. Plesl aktuálně designoval také nové sklo pro Krušovice.

Kleiner Jaguar, lahev navržená Rony Pleslem

Kleiner Jaguar, lahev navržená Rony Pleslem

Kleiner Jaguar, lahev navržená Rony Pleslem

Kleiner Jaguar, lahev navržená Rony Pleslem

Kleiner Jaguar, lahev navržená Rony Pleslem

Kleiner Jaguar, lahev navržená Rony Pleslem